عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

الشرق‌الاوسط: تخت قدرت قذافي به لرزه افتاد

الشرق‌الاوسط: تخت قدرت قذافي به لرزه افتاد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:12 ب.ظ

89/12/01 - 11:02
شماره:8912010314
الشرق‌الاوسط: تخت قدرت قذافي به لرزه افتاد

خبرگزاري فارس: يك روزنامه فرامنطقه‌اي با اشاره به كشته و زخمي شدن صدها نفر در تظاهرات مردم ليبي عليه حكومت، اعلام كرد كه تخت قدرت قذافي رئيس‌جمهور اين كشور به لرزه افتاد.

به گزارش فارس، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن كه با حمايت عربستان سعودي منتشر مي‌شود، با اشاره به تظاهرات مردم ليبي عليه "معمر القذافي " اعلام كرد: تخت قدرت قذافي به لرزه افتاد.

الشرق‌الاوسط اين گزارش را تيتر يك خود قرار داد و نوشت: تخت قدرت معمر القذافي به لرزه افتاده است در حالي كه حركت‌هاي اعتراضي خروشان مردم خواستار رفتن وي از قدرت شدند.

اين روزنامه فرامنطقه‌اي افزود: اين تظاهرات در شهرهاي مختلف ليبي بخصوص در مناطق شرقي وجود دارد و در حال كشيده شدن به مناطق غربي است.

بنا بر اعلام اين روزنامه، نشانه‌هايي از تظاهرات مردم ليبي در برخي محله‌هاي شهر طرابلس، پايتخت ليبي نيز خود را نشان داده است.

تظاهرات چند روز گذشته مردم ليبي كه در برخي شهرها بسيار شديد است، تاكنون بيش از 150 كشته و 450 مجروح بر جاي گذاشته است.

شهر بزرگ بنغازي يكي از شهرهاي مهم معترض عليه دولت قذافي است كه دولت برق و اينترنت آن را قطع كرده است تا راحت‌تر بتواند تظاهرات مردم را سركوب كند.

اعتراضات مردمي در شهرهاي ليبي هم‌اكنون نيز ادامه دارد و برخي كارشناسان معتقدند با توجه به شدت تظاهرات و خشم مردم اين كشور، به نظر مي‌رسد توقف بعدي قطار انقلاب مردم جهان عرب پس از تونس و مصر در ايستگاه ليبي توقف كند و مسافر بعدي آن معمر القذافي باشد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها