عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش فروش تسليحات غربي به رژيم‌هاي عربي براي سركوب مردم

افزايش فروش تسليحات غربي به رژيم‌هاي عربي براي سركوب مردم
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:13 ب.ظ

89/12/01 - 11:06
شماره:8912010265
منابع اروپايي فاش كردند:
افزايش فروش تسليحات غربي به رژيم‌هاي عربي براي سركوب مردم

خبرگزاري فارس: منابع اروپايي فاش كردند كه در پي انقلاب مردمي تونس و مصر، دولت هاي غربي بر ميزان فروش تسليحات به رژيم‌هاي عرب براي مقابله با اعتراضات و سركوب قيام مردمي افزوده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني شبكه خبري العالم، در پي انقلاب مردمي تونس و مصر، برخي كشورهاي عربي در ماه گذشته براي سركوب هرگونه ناآرامي و اغتشاشات احتمالي، بدنبال خريداري تجهيزات و سلاح هايي مانند گاز اشك آور، باتوم و گلوله هاي پلاستيكي بوده‌اند.

بر اساس اطلاعات فاش شده توسط روزنامه هاي غربي، كشورهاي تونس، مصر، ليبي و بحرين در ماه هاي اخير با آمريكا، فرانسه و انگليس براي مبارزه با اعتراضات مردمي در منطقه خاورميانه در حال همكاري بوده‌اند.

در همين راستا، مطبوعات فرانسوي دولت "نيكولا ساركوزي " رئيس جمهوري اين كشور را با انتشار خبري يك روز قبل از سرنگوني زين العابدين بن علي ديكتاتور پيشين تونس، رسوا كردند.

اين مطبوعات نوشتند كه برخي شركت هاي فرانسوي در 13 ژانويه گذشته يعني يك روز قبل از سرنگوني بن علي، ارسال كاميون هاي حامل گاز اشك آور و گلوله هاي پلاستيكي را به تونس در دستور كار خود داشتند، اما به نظر مي رسد كه مشكل در اسناد و مدارك گمركي در فرودگاه پاريس باعث تاخير در ارسال اين محموله شد.

صادرات تجهيزات و سلاح هاي مبارزه با اعتراضات از جمله موضوعاتي بود كه هفته گذشته در كنفرانس امنيتي مونيخ در آلمان مطرح بود.

درهمين حال، كشورهاي اسپانيا و ايتاليا به صورت آشكار تصميم خود را براي متوقف كردن صادرات چنين تجهيزات و سلاح هايي اعلام نكرده اند، چرا كه رم و مادريد از سازندگان اين نوع تجهيزات وسلاح ها هستند و جزو كشورهاي اصلي صادر كننده اين تجهيزات به كشورهاي ديگر نظير مغرب، الجزاير، ليبي و موريتاني هستند.

اسناد و مدارك از صادرات مقادير زيادي سلاح و تجهيزات اسپانيايي و ايتاليايي در سال به كشورهاي مغرب عربي حكايت دارد كه افزايش صادرات اين نوع سلاح ها و تجهيزات بيانگر نگراني شديد از وقوع اعتراضات در اين كشورها است.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها