عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتراض تاجر روسي به شرايط وحشتناك خود در زندان آمريكا

اعتراض تاجر روسي به شرايط وحشتناك خود در زندان آمريكا
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:13 ب.ظ

89/12/01 - 11:07
شماره:8912010096
اعتراض تاجر روسي به شرايط وحشتناك خود در زندان آمريكا

خبرگزاري فارس: "ويكتور بوت " تاجر روسي متهم به فروش اسلحه به گروه‌هاي ترويستي از شرايط وحشتناك نگهداري خود در زندان آمريكا شكايت كرده و از كنسولگري روسيه در نيويورك تقاضاي كمك كرده است.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «نووستي»، "ويكتور بوت " تاجر روسي متهم به فروش اسلحه به گروه‌هاي ترويستي كه در زندان آمريكا بسر مي‌برد، از كنسولگري روسيه در نيويورك خواسته است تا به وي در بهتر شدن شرايط نگهداري او در زندان‌هاي آمريكا كمك كند.

"آلا بوت " همسر ويكتور كه به تازگي اجازه يافت با شوهر خود ملاقات كند، با اعلام اين مسئله گفت: شرايط نگهداري او در زندان وحشتناك است. بوت نياز به غذاي كامل و ميوه در رژيم غذايي خويش دارد، در حاليكه به وي گوشت خوك داده مي‌شود كه او اصلا نمي‌خورد.

به گفته وي، "ويكتور بوت " در شرايط بسيار خاص زنداني است. سلول وي انفرادي و بسيار كم نور است. او امكان دسترسي به پست الكترونيكي را ندارد و تنها اجازه تماس تلفني بمدت 15 دقيقه در ماه را دارد.

همسر بوت علاوه بر اين اعلام كرد كه شوهرش با راهكار دفاعي خود كه وكيل دولتي او در پيش گرفته موافق نيست و قصد دارد از قبول خدمات وي انصراف داده و تيم وكلاي خصوصي را استخدام كند تا بتواند حقوق خويش را به اثبات برساند.

بوت به تازگي طي نامه‌اي براي قاضي پرونده خويش تقاضاي تغييراتي در جدول زماني رسيدگي به پرونده خويش شد تا بتواند وكلاي مدافع خصوصي براي كمك به خود پيدا كند.

اين تاجر روس در ماه مارس سال 2008 به درخواست دولت آمريكا در كشور تايلند دستگير شد. بوت برخلاف دو راي صادره از سوي دادگاه قضايي تايلند، بعد از سپري كردن دو سال حبس در زندان‌هاي اين كشور، بالاخره در ماه نوامبر سال 2010 از سوي دولت تايلند به ارگان‌هاي انتظامي آمريكايي تحويل داده و به خاك ايالات متحده فرستاده شد.

وزارت امور خارجه روسيه تلاش زيادي كرد تا مانع از استرداد بوت به آمريكا شود، ولي اين تلاش با توجه به اعمال فشار دولت آمريكا بر مقامات تايلند نتيجه‌اي نداشت.

اين تاجر روس تمامي اتهامات وارده به خود را رد كرده و تاكيد دارد كه هرگز به معاملات سلاح نپرداخته و هيچ تماسي با گروه‌هاي تروريستي نداشته است. البته اگر اتهامات وي در مجامع قضايي آمريكايي ثابت شود، وي حداقل به 25 سال زندان و حتي ممكن است به حبس ابد محكوم شود.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها