عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

لوكاشنكو اهميتي به نظر غرب در مورد سيستم قضايي بلاروس نمي‌دهد

لوكاشنكو اهميتي به نظر غرب در مورد سيستم قضايي بلاروس نمي‌دهد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:14 ب.ظ

89/12/01 - 11:16
شماره:8912010086
لوكاشنكو اهميتي به نظر غرب در مورد سيستم قضايي بلاروس نمي‌دهد

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهوري بلاروس با تاكيد بر اينكه مخالفان در اين كشور از مردم فاصله زيادي دارند، اهميتي براي نظر غرب در مورد روند رسيدگي به پرونده قضايي شركت كنندگان در ناآرامي‌هاي 19 دسامبر قائل نشد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري-اينترنتي «راس بالت»، "الكساندر لوكاشنكو " رئيس‌جمهوري بلاروس اهميتي به تفاسير صورت گرفته در غرب در رابطه با روند رسيدگي به پرونده قضايي شركت كنندگان در ناآرامي‌هاي 19 دسامبر در مينسك نمي‌دهد. اين مسئله‌اي است كه لوكاشنكو در نخستين روز بازگشت خويش به رژيم كاري بعد از گذراندن دو هفته تعطيلات در سوچي (در جنوب روسيه) اعلام كرد.رئيس‌جمهوري بلاروس در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: اين‌ها مردمي خشمگين و گستاخ هستند كه با آنها نمي‌توان به صحبت پرداخته و ارتباط برقرار كرد. هيچ زنداني در اينجا نيست، بلكه آنها خلافكاران معمولي و سابقه داراني هستند كه اين مرتبه نخست آنها نيست.لوكاشنكو در عين حال در خصوص مخالفان در بلاروس يادآور شد: اين به اصطلاح مخالفان، در حقيقت مخالفين سياسي نيستند. آنها از مردم بلاروس بسيار فاصله دارند، در حاليكه دولت بلاروس سياست مردمي را اجرا مي‌كند و بعيد است كه اين گروه‌ها در مقابل ملت بايستند.رهبر بلاروس معتقد است كه مخالفان كنوني حكومت راه كودتاي انقلابي را در پيش گرفته‌اند و با اين كار شكست خود را تضمين كرده‌اند.لوكاشنكو با يادآوري اينكه در جريان حوادث 19 دسامبر سال 2010 زماني كه مخالفين به «خانه دولت» حمله كردند، گفت: مردم اين مسئله را فراموش كرده‌اند زماني كه پاي مخالفين در ميان باشد، اين به منزله جنگ است.وي تاكيد كرد كه اين افراد فقط درصدد بي ثبات كردن اوضاع كشور هستند و چنين مخالفاني بهتر است در زندان باقي بمانند.بعد از برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري بلاروس در تاريخ 19 دسامبر سال 2010 كه به پيروزي قاطع لوكاشنكو منجر شد، مخالفان و طرفدارانشان در مينسك اعتراضات خياباني به راه انداختند و به ساختمان دولت حمله كردند. در جريان اين ناآرامي‌ها بيش از 600 نفر، از جمله شش تن از نامزدهاي پست رياست‌جمهوري بلاروس دستگير شدند كه اين مسئله بشدت از سوي آمريكا و اتحاديه اروپا محكوم شد.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها