عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آیا میدانید انار چه تاثیری روی سرطان دارد؟

آیا میدانید انار چه تاثیری روی سرطان دارد؟
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:21 ب.ظ

 

پلی فنل های آب انار در حالت فرمنت شده می توانند از سرطان سینه پیشگیری کرده و به درمان این نوع سرطان کمک کنند.


پلی فنل های آب انار فرمنت شده قادر به جلوگیری از ساخت اوستروژن در بدن و تاثیر سرطانزای این هورمون هستند. این پلی فنل ها، رشد سلول های سرطان سینه را تا 80 درصد کاهش دادند بدون اینکه تاثیر منفی بر روی سلول های عادی از خود نشان دهند. در این آزمایشات، اثر پلی فنل های "فرمنت شده" آب انار دو برابر آب انار تازه و "فرمنت نشده" بود.

بر پایه یک مطالعات در سال 2004 میلادی پیرامون خصوصیات برجسته پلی فنل های فرمنت شده انار، سلول های سرطان خون می توانند با کمک این پلی فنل ها مجددا به سلول های سالم تبدیل شده یا اینکه مرگ سلولی برنامه ریزی شده باعث نابودی آنها شود. بعلاوه این پلی فنل ها با پیشگیری از ایجاد عروق خونی جدید، گسترش و پیشرفت تومور و سرطان را بسیار سخت می کنند.

برخی از مطالعات نیز از تاثیرات مثبت پلی فنل های فرمنت شده آب انار بر سلول های سرطان پوست و روده گزارش کرده اند.

بر پایه دو مطالعه در سال 2007 میلادی، آب انار به روش انجمادی خشک شده (لیوفیلیزاسیون) توانست میزان تومورهای سرطان سینه در موش ها را پس از 140 روز مصرف، 62 درصد و پس از 240 روز مصرف 66 درصد در مقایسه با گروه کنترل کاهش دهد. تاثیرات و نتایج مشابهی نیز در سلول های سرطان سینه انسان مشاهده شده است، در حالیکه سلول های سالم آسیبی ندیده اند.

پلی فنل های ویژه رب انار نیز از انواع سرطان های وابسته به هورمون چون سرطان سینه، پروستات و همچنین سرطان های پوست، روده و شش پیشگیری می کنند. پلی فنل های آب انار نیز ظاهرا برای پیشگیری به ویژه سرطان سینه و پروستات بسیار مناسب هستند اما فعالیت حیاتی پلی فنل های آب انار در شکل فرمنت شده در بالاترین میزان و حد است. این خصوصیات در عین حال توجیه نمی کند که انار جایگزین دارو یا جایگزین شیوه های کلاسیک درمان شود اما استفاده از این خصوصیات انار می تواند تغذیه را بطور معقول و موثری با تاثیرات مثبت بر قلب و عروق تکمیل کند.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی

پاسخ به:آیا میدانید انار چه تاثیری روی سرطان دارد؟
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:22 ب.ظ

 

پرفسور "کا.اف.کلیپل" اورولوگ و رییس جامعه پیشگیری بیولوژیکی سرطان در آلمان، و "ال.ام. یاکوب" همکار وی مقاله مبسوطی در باره روش اثر پلی فنل های انار در برابر سرطان پروستات را در سپتامبر سال جاری (2008) میلادی در نشریه آلمانی "اونکولوژی" منتشر کردند.

یاکوب به عنوان اولین پزشک آلمانی که از سال 2003 میلادی بر روی موضوع پلی فنل های انار بطور منظم و مستمر تحقیق کرده، در چارچوب پایان نامه و رساله خود نیز مکانیسم های موثر جدیدی در این میوه کشف کرده است. این مقاله که حاوی داده های پزشکی مهم است، در ادامه بطور مختصر ارائه می شود.

بر پایه تحقیقات سال 2005 میلادی، پلی فنل های انار از گسترش و توسعه تومور و بدین ترتیب از ساخت تومورهای جدید یا متاستازها پیشگیری می کنند. حدود 90 درصد از علل مرگ و میر در مبتلایان به سرطان، به خاطر تومورهای اولیه نیست بلکه به خاطر متاستازهای جدید و تهاجم سلول ها و تومورهای سرطانی به بافت های اطراف است. سلول های سرطانی به ویژه با استفاده از آنزیم ها (متالوپروتئاز)، بافت های همبند اطراف خود را از هم پاشیده و به آنها هجوم می آورند. آب انار از فعالیت این آنزیم ها (متالوپروتئاز) جلوگیری می کند.

بر پایه مطالعات انجام شده در سال های 2004 و 2005 میلادی، پلی فنل های فرمنت شده و فرمنت نشده انار و همچنین روغن دانه انار می توانند از تهاجم سلول های سرطان پروستات وابسته به هورمون و تحت هورمون درمانی قرار گرفته، بشدت جلوگیری کنند. طبق این آزمایشات، تاثیر پلی فنل های فرمنت شده، در بالاترین حد بود.


منبع: سایت آلمانی آب انار
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها