عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تشكيل كميته‌اي براي بازگرداندن بدهي‌هاي ميلياردي

تشكيل كميته‌اي براي بازگرداندن بدهي‌هاي ميلياردي
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:35 ب.ظ

89/12/01 - 11:33
شماره:8912010224
ثمره هاشمي خبر داد:
تشكيل كميته‌اي براي بازگرداندن بدهي‌هاي ميلياردي

خبرگزاري فارس: مشاور ارشد رئيس جمهور از تشكيل كميته‌اي براي بازگرداندن بدهي‌هاي بالاي ميلياردي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، مجتبي ثمره هاشمي پيش از ظهر امروز در جمع دانشجويان شيراز با بيان اينكه در سال 87 بيشترين فشارهاي سياسي، تهديدات نظامي و فشارهاي تبليغاتي را در موضع هسته‌اي داشتيم، اظهار داشت: در نظام جمهوري اسلامي ايران تنها دو شخصيت مقام معظم رهبري و احمدي‌نژاد در برابر اين تهديدات شجاع بوده و ايستادگي كردند.


وي تصريح كرد: مابقي افراد بسيار اندك بودند، حتي برخي رجال سياسي در برابر اين تهديدات كم آورده و معتقد بودند كه بايد با آنان كنار بياييم.


اين رجل سياسي با اشاره به اينكه در دور نخست سفرهاي رياست جمهوري، انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست، شعار تمام مردم بود افزود: آن‌ چنان قدرت و اراده ملي در مردم ايجاد شده كه از هيچ چيزي نمي‌ترسند و با اراده‌اي قوي پشت انرژي هسته‌اي ايستاده‌اند.


مشاور ارشد رياست جمهوري اضافه كرد: شجاعت و اراده و ايستادگي مقام معظم رهبري و احمدي‌نژاد تا جايي ادامه داشت كه بعد از قطعنامه‌هاي مختلف قدرت‌هاي قدرتمند جهان تقاضاي همكاري ايران با (1+5) را كردند و خواستار همكاري شدند.


ثمره‌ هاشمي ادامه داد: عدالت امري منطقي است كه هيچ كس نمي‌تواند در برابرش مقاومت كرده و بايد در جهان نهادينه شود.


وي با بيان اينكه امروز هر انساني مي‌تواند جهان را متحول كرده و نظام را تغيير دهد بيان داشت: امروز در اكثر كشورهاي جهان، تحرك، فرياد عدالت‌خواهانه مردم و انقلاب به پا شده كه انقلاب اسلامي ايران در بطن تمام اين انقلاب‌ها است.


مشاور ارشد رياست جمهوري در جواب سئوال دانشجويان در مورد انتخابات مجلس خبرگان و جو حاكم بر مجلس ابراز داشت: افرادي كه مي‌خواهند مسئوليت قبول كنند بايد در تراز مردم بوده و ارزش‌هاي انقلاب را پاس داشته، پاك و از جنس مردم باشند، داراي شأن بوده و سابقه تاريكي در كارخانه خود نداشته و به مباني انقلاب اسلامي ايمان داشته باشند.


اين مسئول در مورد ملاك انتخاب رئيس جمهور بعدي اضافه كرد: براي رياست جمهوري همان ملاك قبلي مد نظر بوده، هر چند هنوز براي انتخاب و گزينش رياست جمهوري بسيار زود است و 5،2 سال وقت است كه در اين مدت، احتمال تغيير شخصيت افراد وجود دارد، بنابراين بهتر است به جاي مصداق‌ها به دنبال معيارها برويم.


ثمره هاشمي در مورد هدفمند كردن يارانه‌ها نيز بيان داشت: هدفمند كردن يارانه‌ها كار تاريخي و عظيمي است كه بيشترين فايده و كمترين خسارت را داشته و اقشار محروم بيشترين استقبال‌كنندگان از اين طرح بوده و هستند.


اين رجل سيايي آشنايي خود و احمدي‌نژاد را از زمان قبل از انقلاب و در مسجد ذكر كرد و اظهار داشت: در عين حال عدم ميل رئيس جمهور به اين نكته، اما بايد ابراز كنم كه احمدي‌نژاد در عمليات سخت جنگ شركت كرده است.


مشاور ارشد رياست جمهوري در مورد مشايي نيز عنوان كرد: اگر قرار باشد در مورد شخصي قضاوت كنيم بايد عالم باشيم و اگر سئوال يا شبه‌اي در مورد وي داريد بهتر است او را دعوت كرده و سئوال‌هاي خود را بپرسيد.


وي در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادي نيز تصريح كرد: اكنون جلو بسياري از خلاف‌ها و چپاول‌هاي بين‌المللي گرفته و باب سفارش براي اين امور بسته شده است.


ثمره هاشمي با بيان اينكه كميته‌اي براي بازگرداندن بدهي‌هاي بالاي ميلياردي تشكيل شده است، خاطرنشان كرد: به گفته رئيس بانك مركزي طي سه تا چهار سال گذشته 4 هزار ميليارد بدهي‌هاي معوقه پرداخت شده است.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286941
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها