عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

25 بهمن بستر پيمان شكني، خودخواهي و نفاق

25 بهمن بستر پيمان شكني، خودخواهي و نفاق
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:36 ب.ظ

89/12/01 - 12:39
شماره:8912010552
يادداشت محمد عطريانفر؛
25 بهمن بستر پيمان شكني، خودخواهي و نفاق

خبرگزاري فارس: محمد عطريانفر معتقد است: 22 بهمن تصوير روشني بود از اقتدار ملي، عزت اسلامي و شكست هيمنه دشمن و 25 بهمن بستري براي پيمان شكني، خودخواهي و نفوذ نفاق بود.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمد عطريان‎فر از فعالان سياسي شاخص اصلاح‌طلب طي يادداشتي كه براي خبرگزاري فارس ارسال كرده، به تحليل اتفاقات 25 بهمن پرداخته است.

متن كامل يادداشت عطريان‎فر به شرح ذيل است:
بسم ‌الله الرحمن الرحيم
"تعالوا الي كلمة سواء بيننا و بينكم ان لانعبد الا الله و لانشرك به شيئاً "
رمز پيروزي و ماندگاري مكتب رسول خدا صلّي الله عليه و آله آن‏گونه كه منطق ايماني و عقلي ما حكم مي‌كند و مضامين روايات مأثوره و احاديث آن را تأييد مي‌نمايد، "كلمه توحيد و وحدت كلمه " بوده است.

انقلابات الهي و جنبش‌هاي توحيدي عموماً در روند حركت خويش، هر آنجا كه صادقانه و صميمانه بر اين رمز شگفت‎انگيز وفادار مانده‌اند، بي‌هيچ دغدغه و دل‎نگراني، به اهداف معنوي و مادي خويش دست يافته‌اند. و از آن جمله است انقلاب اسلامي ايران كه از آغاز سرچشمه‌اي جز زلال انديشه و آرمان و تأكيد بر معيارهاي اسلام ناب در روند حركت و خيزش خود نداشته است. و "رهبراني دلير و هوشمند و زمان‌شناس " با پايمردي و اعتقاد راسخ، طلايه‌دار تداوم حيات معنوي جامعه و مردم خويش بوده‌اند.

تاريخ 32ساله انقلاب ايران، در فراز و فرودهاي بسيار، مشحون از ابتلائات و آزمايش‌هاي الهي و تاريخي بوده است و چه زيبا اين ملت قهرمان و صبور از عمق حوادث جاريه زمان سرافراز بيرون آمده و لحظه‌اي ديده و دل از آرمان و منشأ نوراني نظام خويش برنداشته است. اين توفيق و عزت و اقتدار مرهون همان رمز ماندگار وحدت، و وامدار اصولي است كه امام راحل سلام ‌الله عليه، به تأسي از جد بزرگوارش ما را به سوي آن فرا خوانده است و با تأكيد فراوان به نسل‌هاي آتي توصيه كرد تا با ايمان راسخ و التزام به وحدت، از استقلال و آزادي و استقرار نظام اسلامي خويش صيانت كنند و دست از اين "حقيقت شريف " برندارند.

در آخرين حلقه از حوادث و فتنه‌هاي زمانه در اين روزگار، بيائيم بار ديگر همه اقشار و گروهها و جريانات سياسي و شخصيت‌هاي دلسوز، به عمق اخلاص مردم و امام و رهبري و پيشوايان به‏حق اين نظام چنگ زنيم و از افراط‌ها بپرهيزيم.

و در اوج شرف و شكوه هفته وحدت كه به مباركي نام و ولادت پرافتخار رسول خدا(ص)، ايام همبستگي و همراهي و همسوئي است، چشم‌ها را از "غبار فتنه زمانه " بشوييم و آينده نظام و ساخت سياسي اعتقادي ايران اسلامي را از منظر فراخ وحدت و همگرايي و "رواداري رهبري نظام " بنگريم، دست از خودخواهي‌ها برداريم و خودخواه شويم كه در خداطلبي و حقيقت‌جويي منافع اسم گروهها و جريانات، منطقي‌تر و موسع‌تر قابل تأمين است ". ولو انّهم آمنوا و اتّقوا لفتحنا عليهم بركات من السماء . . . ".

22 بهمن آئينه تمام‎نماي وحدت همه اقشار ملت بود و 25 بهمن دعوتي بود به سوي افتراق‌ها و دودستگي‌ها.

22 بهمن 89 پاياني بود بر همه اختلاف‌ها و جدايي‌ها و 25 بهمن آغازي بود بر تجديد سوءتفاهم‌ها و گسست الفت‌ها و پيمان‌شكني‌ها.

22 بهمن دعوتي بود به سوي خدا و ايمان و آرمان و انقلاب خميني كبير و 25 بهمن پيامي بود به سوي خودخواهي‌ها و تفرقه‌ها و دشمن‌تراشي‌ها.

22 بهمن تصوير روشني بود از اقتدار ملي و عزت اسلامي و شكست هيمنه دشمن و 25 بهمن بستري بود براي اميد استكبار و نفوذ نفاق و رخنه مخالفان نظام.

22 بهمن نقطه آغازي بود براي هم‌افزائي‌ها و رويش‌ها و زايش‌ها، 25 بهمن عرصه‌اي بود براي ريزشها و فرصت‌سوزي‎ها.

همفكران و هم‌انديشان! هنوز دلهاي ما مخاطب اين پيام نوراني است كه
"تلك الدار الاخرة نجعلها للذين لايريدون علوّاً في الارض و لاف دا و لافساداً و العاقبة للمتّقين "
آن‎هم از طريقي كه رسول خدا ما را به آن هدايت كرده است: اذا التبست عليكم الفتن کقطع الليل المظلم فعليكم بالقرآن!
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها