عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتقاد از عدم بررسي سؤالات نمايندگان از وزرا در كميسيون‌هاي مجلس

انتقاد از عدم بررسي سؤالات نمايندگان از وزرا در كميسيون‌هاي مجلس
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:42 ب.ظ

89/12/01 - 14:56
شماره:8912010759
جعفري در تذكر آيين‌نامه‌اي مطرح كرد؛
انتقاد از عدم بررسي سؤالات نمايندگان از وزرا در كميسيون‌هاي مجلس

خبرگزاري فارس: نماينده بهار و كبودرآهنگ در مجلس از عدم بررسي سؤالات نمايندگان از وزرا در كميسيون‌هاي مجلس انتقاد كرد و خواستار رسيدگي هيئت رئيسه به اين موضوع شد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، عيسي جعفري نماينده مردم بهار و كبودرآهنگ در مجلس شوراي اسلامي امروز (يكشنبه) طي تذكري با استناد به ماده 93 آيين‌نامه داخلي مجلس، اظهار داشت: طبق بند يك اين ماده هر نماينده‌اي مي‌تواند در خصوص مسائل داخلي و خارجي كشور از وزير مسئول در مورد وظايفش سؤال كند.

وي افزود: 4 ماه است كه سؤالي در ارتباط با مسائل فرهنگي استان همدان و مشكلات و معضلاتي در ارتباط با برخي همايش‌ها و برخي عزل و نصب‌ها داشته‌ايم كه متأسفانه ظرف اين مدت هنوز كميسيون فرهنگي از بنده دعوتي نداشته كه ببينيم چه كاري قرار است، انجام دهند.

نماينده بهار و كبودرآهنگ در مجلس همچنين گفت:‌ اگر بنا بر اين است كه به اين ماده عمل نشود، به ما بگوييد تا ديگر سؤال نكنيم، سؤال ديگري در رابطه با وزارت آموزش و پرورش داشته‌ام، چرا كه متأسفانه شاهد افت شديد آموزشي هستيم و بي‌جهت درصد قبولي را بالا مي‌برند و به سؤالات ما رسيدگي نمي‌شود.

اين نماينده مجلس بر همين اساس يادآور شد: با توجه به سوگندي كه هيئت رئيسه ياد كرده، بايد به مواد آيين نامه عمل كند؛ مطمئن باشيد يكي از وظايف ما بعد نظارتي است كه بايد عمل كنيم.

در ادامه علي لاريجاني رئيس مجلس از اميدوار رضايي عضو هيئت رئيسه مجلس درخواست كرد كه از طرف هيئت رئيسه به اين مسئله رسيدگي كند كه چرا كميسيون سؤال را بررسي نكرده و تأكيد شود سريع‌تر اين موارد در دستور قرار گيرد.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها