عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دولت براي رفع مشكلات استان كرمانشاه اهتمام ويژه دارد

دولت براي رفع مشكلات استان كرمانشاه اهتمام ويژه دارد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:42 ب.ظ

89/12/01 - 14:57
شماره:8912010745
رحيمي در جلسه كارگروه تخصصي استان كرمانشاه:
دولت براي رفع مشكلات استان كرمانشاه اهتمام ويژه دارد

خبرگزاري فارس: معاون اول رئيس‌جمهور استان كرمانشاه را از استان‌هاي آسيب‌ديده در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: دولت تلاش مي‌كند در سومين سفر استاني خود به استان كرمانشاه مصوباتي در جهت رفع كاستي‌ها و جبران محروميت‌هاي اين استان به تصويب برساند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور ظهر امروز يكشنبه در جلسه كارگروه تخصصي استان كرمانشاه با تبريك هفته وحدت و ولادت با سعادت پيامبر اكرم (ص) يادآور شد: كرمانشاه از آغاز دفاع مقدس تا پايان آخرين عمليات در پايمردي و دفاع از آب و خاك كشور از هيچ اقدامي فروگذار نكرد و برخي آثار جنگ همچون ويراني‌ها، مشكلات مردم و ميادين مين هنوز باقي است.

وي افزود: دولت اهتمام ويژه دارد مشكلات و موانع پيش‌روي استان كرمانشاه را از سر راه توسعه و پيشرفت اين استان بردارد و تلاش مي‌كند سفر سوم را به شكلي متمايز با دو سفر قبلي برگزار كند.

معاون اول رئيس جمهور در ادامه با اشاره به سياست‌هاي دولت در خصوص صندوق توسعه ملي، گفت: هم اكنون بيش از 10 هزار ميليارد تومان در اين صندوق وجود دارد و سال آينده نيز از محل فروش نفت به اين ميزان افزوده شده و دولت قادر خواهد بود با توان و ظرفيت بيشتري مشكلات استان‌هاي كمتر توسعه يافته را رفع نمايد.

رحيمي با اشاره به اينكه استان كرمانشاه از استان‌هايي است كه نيازمند توجه ويژه دولت است، افزود: همه استان‌ها نيازمند توسعه و پيشرفت هستند اما برخي از آنها همچون كرمانشاه كه در طي سال‌ها متحمل آسيب‌هايي شده‌اند نياز بيشتري به توجهات دولت دارند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از تقبل 50 درصد هزينه‌هاي اصلاح شبكه آبياري در استان كرمانشاه توسط دولت خبر داد و گفت: استان كرمانشاه با داشتن ظرفيت‌هاي فراوان در بخش كشاورزي قابليت آن را دارد كه به يكي از قطب‌هاي كشاورزي در كشور تبديل شده و براي تحقق اين منظور وزارت كشاورزي بايد به شكل ويژه‌اي تلاش كند.

معاون اول رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود از وزارت صنايع و معادن خواست طرحي را ارائه كند تا اقدامات ويژه‌اي در بخش صنايع در تمامي شهرستان‌هاي استان كرمانشاه انجام شود.

در اين جلسه استاندار و نمايندگان مردم استان كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي به بيان مشكلات و پيشنهادات خود براي پيشرفت استان كرمانشاه پرداختند.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها