عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

"هفته وحدت " انگيزه و روحيه وحدت‌طلبي را ميان مسلمانان ايجاد كرد

"هفته وحدت " انگيزه و روحيه وحدت‌طلبي را ميان مسلمانان ايجاد كرد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:51 ب.ظ

89/12/01 - 15:49
شماره:8912010835
رئيس آكادمي علوم اسلامي در گفت‌وگو با فارس:
"هفته وحدت " انگيزه و روحيه وحدت‌طلبي را ميان مسلمانان ايجاد كرد

خبرگزاري فارس: رئيس آكادمي علوم اسلامي افغانستان، نامگذاري هفته وحدت را در ايجاد روحيه وحدت‌طلبي ميان مسلمانان موثر دانست و گفت: با شنيدن نام اين هفته وحدت‌خواهي در قلب مسلمانان تداعي مي‌شود.

"عبدالباري راشد " در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در كابل، تنها راه وحدت مسلمانان را بازگشت به سوي قرآن و سنت دانست و افزود: تا زماني كه مسلمانان به قرآن و سنت به عنوان منابع اصلي سعادت ننگرند، دموكراسي و آموزه‌هاي بشري راه بجايي نخواهد برد.
وي تصريح كرد: انقلاب اسلامي ايران بر مبناي تعاليم اسلامي و روحيه ديني استوار است به همين دليل زيربناهايي مانند هفته وحدت و روز جهاني قدس، روحيه برادري و اخوت اسلامي را در ميان مسلمانان جهان افزايش مي‌دهد.
رئيس آكادمي علوم اسلامي افغانستان گفت: تنها راه برون‌رفت از مشكلات كنوني به خصوص مشكلات جهان اسلام، وحدت و برادري ميان مسلمانان بر مبناي تعاليم اسلامي و قرآني است.
راشد گفت: تا زماني كه تماس و تبادل افكار وجود نداشته باشد وحدت ايجاد نمي‌شود و به هر اندازه كه در مسائل مذهبي، قومي، نژادي، سياسي اقتصادي و فرهنگي تبادل افكار صورت گيرد به همان اندازه نياز به وحدت بيشتر احساس مي‌شود و روحيه وحدت‌طلبي در ميان مردم ايجاد مي‌شود.
به گفته رئيس آكادمي علوم اسلامي، بهتر است تا به منظور استحكام وحدت مسلمانان نشست‌هايي صورت گيرد و مردم از نياز به وحدت و وحدت‌خواهي آگاه‌تر شوند.
وي افزود: استعمار يكي از عوامل اختلاف ميان مسلمان است كه با هدف تسلط بيشتر بر مسلمانان به اختلاف‌هاي ديني و مذهبي با سياست اختلاف بينداز و حكومت كن، دامن مي‌زند.
راشد از مسلمانان خواست تا به مظور رسيدن به وحدت جامع ، به اختلاف‌هاي اندك مذهبي كه بيشتر از سوي دشمنان اسلام برزگنمايي مي شود خاتمه داده و بسوي امت اسلامي حركت كنيم.
رئيس آكادمي علوم اسلامي افغانستان يكي از راهكارهاي گسترش وحدت اسلامي در ميان مسلمانان را جلوگيري از نشر آثار تفرقه انگيز در محيط اسلامي دانست و گفت: عواملي كه به اختلافات مذهبي ميان سني و شيعه دامن مي‌زنند، عوامل استعمار هستند.
وي در ادامه افزود: وحدت ميان مسلمانان، از اولويت‌هاي انقلاب اسلامي ايران است.
اين صاحب نظر افغان گفت: تلاش‌هايي كه پس از پيروزي انقلاب به منظور تحقق اين مقوله حياتي صورت گرفته و مي‌گيرد، به عنوان حركتي بنيادين و كاملاً استراتژيك، نقش عمده اي در حفظ سلامت، پايداري و موفقيت روز افزون اين خيزش بزرگ سياسي ديني ايفا مي‌كند.
وي اظهار داشت: دشمنان اسلام از روحيه وحدت‌طلبي مسلمانان پس از نامگذاري اين هفته بنام هفته وحدت، سخت نگران هستند زيرا وحدت مسلمانان تمام نقشه‌هاي آنان را نقش بر آب مي‌كند.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها