عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

عماد مغنيه يك طراح بزرگ براي مبارزه با صهيونيست‌ها بود

عماد مغنيه يك طراح بزرگ براي مبارزه با صهيونيست‌ها بود
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:09 ب.ظ

 

عماد مغنيه يك طراح بزرگ براي مبارزه با صهيونيست‌ها بود

 

 

image

 

رئيس مجلس ضمن اينكه شهيد عماد مغنيه را يك طراح بزرگ براي مبارزه با صهيونيست‌ها خواند، طراحي‌ها و ضربات وي را براي رژيم صهيونيستي كمرشكن خواند و گفت: حاج رضوان مقلد آيت‌الله العظمي خامنه‌اي بود.

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي عصر دیروز شنبه با حضور در نخستين همايش بين‌المللي سرداران شهيد جهان اسلام يادواره شهيد عماد مغنيه طي سخناني گفت: جوهره انقلاب‌هاي منطقه از يك فكر جهادي برخاسته است. البته دسايسي نيز تلاش مي‌كنند كه انقلاب‌ها را داراي ريشه‌هاي غيراسلامي معرفي كنند.
وي افزود: برخي تلاش مي‌كنند كه روي انقلاب‌هاي منطقه محتواي ديگري قرار دهند، آنها در واقع به يك واقعيت رخ‏داده در منطقه خاورميانه تن درنمي‌دهند لذا در اين روزها تلاش كردند كه انقلاب‌هاي مصر و تونس را به نوع ديگري جلوه دهند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: حتي گفته‌اند كه انقلاب‌هاي منطقه هيچ ربطي به انقلاب 32 سال پيش ايران ندارد اما بايد خطاب به آنها گفت كه اين تلاش‌ها نتيجه‌اي نخواهد داشت.
لاريجاني با بيان اينكه در قرن حاضر تك‎ستاره‌هايي وجود داشتند كه بذر فكر نو را نيز كاشته‌اند، خاطرنشان كرد: قيام عمر مختار در ليبي عليه استكبار ايتاليا، قيام عبدالقادر الجزايري در الجزاير و حركت مرحوم حسن البنا در مصر همگي به عنوان تك‏ستاره‌هايي بودند كه شرايط منطقه را آرام آرام تغيير داده و بيداري اسلامي را در مردم به وجود آوردند.
وي خاطرنشان كرد: امام راحل نيز در اين ميان همچون خورشيد بزرگي براي جهان اسلام بود و همه قيام‌ها در راستاي قيام امام راحل به منزله يك تك‎ستاره ديده مي‌شد؛ حركت امام(ره)‌ براي مقابله با فتنه‌ها هم داراي انديشه بود.
رئيس قوه مقننه در ادامه سخنان خود همه تلاش‌هاي مجاهدان و مصلحان در منطقه را در جهت حركت خورشيد تابناكي همچون امام راحل عنوان كرد و گفت: حركت احمدشاه مسعود در افغانستان هم داراي جوهره فكري خوبي بود، وي در مقابل جريان ظلم طالبان و آمريكاي مستكبر ايستادگي عجيبي داشت و در نهايت مي‌توان گفت كه او يك استراتژيست و مجاهد بود.
لاريجاني ادامه داد: ‌اما ميان شهداي جهان اسلام شهيد عماد مغنيه وضعيت ديگري نسبت به شهدا داشت؛ حاج رضوان داراي يك فكر جامع بود و در واقع او يك طراح بزرگ براي مبارزه با صهيونيست‌ها بود كه طراحي‌هايش در جنگ‌هاي با رژيم صهيونيستي بسيار عالي به نمايش گذاشته شده است.
"شنيده‌ام كه FBI بيش از 30 ميليون دلار براي ترور حاج رضوان جايزه گذاشته بود "، اين نكته ديگري بود كه علي لاريجاني به آن اشاره كرد و در مورد عماد مغنيه گفت:‌ حاج عماد مقلد آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب بود. وي در مكتب امام موسي صدر تربيت يافته و بعد با شهيد چمران آشنا شد. اما پس از آگاهي از نهضت امام راحل شيداي ايشان شد.
وي خاطرنشان كرد: عماد مغنيه كسي بود كه همه سرويس‌هاي اطلاعاتي غرب به دنبال او بودند؛ پس از اينكه شهيد مغنيه در جنگ 33 روزه نقش كليدي در شكست صهيونيست‌ها ايفا كرد، رژيم صهيونيستي به فكر ترور وي افتاد تا با اين روش اعاده حيثيت كند.
رئيس مجلس ضربات واردشده را از سوي شهيد مغنيه به رژيم صهيونيستي براي اين رژيم كمرشكن توصيف كرد و اظهار داشت: حاج رضوان امروز شاگردان زيادي به جاي گذاشته كه همگي در مقابل رژيم صهيونيستي مي‌ايستند و امروز رژيم صهيونيستي از نقش‌آفريني فرزندان سيدحسن نصرالله و شهيد عماد مغنيه در جبهه مقاومت هراسناك است.
لاريجاني همچنين اضافه كرد:‌ امروز بيداري ملت‌ها در منطقه حاصل خون شهداست البته دشمنان نمي‌توانند با به نمايش گذاشتن تصاويري ماهيت تحركات انقلابي در منطقه را تغيير دهند.
وي با اشاره به شخصيت خالد اسلامبولي نيز گفت: يكي از شخصيت‌هاي برجسته منطقه شهيد خالد اسلامبولي است؛ كسي كه تربيت‏شده مكتب اسلام بوده و از جمله كساني بود كه در گروه جهاد اسلامي عضويت داشت.
لاريجاني ادامه داد: "دشمنان سعي دارند كه انقلاب مصر را از جوهره تفكر اسلامي جدا كنند اما بايد بدانند كه متوجه موضوع نيستند و نبايد ترديد كرد كه اگر مجاهدت‌هاي شهدا نبود، اگر در عراق مردم عليه آمريكايي‌ها مجاهدت نمي‌كردند، اگر در افغانستان ملت مسلمان اين كشور آمريكا را در باتلاق فرو نمي‌برد و اگر در جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان در مقابل رژيم صهيونيستي نمي‌ايستاد ديگر حتي همين سلطنت‌طلب‌هاي منطقه هم نمي‌توانستند زندگي كنند ".
رئيس قوه مقننه خاطرنشان كرد: در روزهاي پس از فروپاشي شوروي آمريكايي‌ها فكر مي‌كردند كه ديگر رقيبي نخواهند داشت اما زماني كه آنها عراق را اشغال كردند، بسياري از كشورهايي كه در حمايت از استكبار سخن گفته بودند از سخنان خود پشيمان شدند و اين فقط ايران اسلامي بود كه ايستادگي كرده و استراتژي آمريكا را از بين برد.
لاريجاني تصريح كرد: مجاهدت‌ها در منطقه و رهبري‌هاي داهيانه رهبران ايران اسلامي امروز ديكتاتوري‌ها را به شكست كشانده است. البته پادشاهاني كه در منطقه حضور دارند، نيز بايد حواسشان باشد كه در قبال خون‌هايي كه براي صيانت از پايگاههاي آمريكا مي‌ريزند، بايد پاسخگو باشند.
وي با اشاره به تحولات مصر افزود: مردم مصر دنبال اين نبودند كه با چند شكلات سياسي سرگرم شوند، امروز خاورميانه دچار تحولي بزرگ شده كه ريشه‌هاي آن در بيداري‌اي است كه بزرگان در طول 100 سال آن را ايجاد كردند.
رئيس مجلس حمايت آمريكا از ديكتاتورها و فرياد دموكراسي‌خواهي اين كشور را براي آمريكايي‌ها ننگ خواند و گفت: اين براي آمريكا خجالت‌آور است كه ادعاي ابرقدرتي‌ داشته و از ديكتاتورها حمايت مي‌كند و از طرفي هم دم از دموكراسي‌خواهي مي‌زند؛ آنها بايد بدانند كه مردم منطقه امروز همه چيز را فهميده و به شناخت كافي رسيده‌اند لذا هرقدر كه آمريكا در عراق توفيق داشت در بقيه كشورهاي منطقه نيز توفيق خواهد داشت. /میثاق

منبع: سایت الحماة

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها