عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاری نخستين همايش بين‌المللی سرداران شهيد جهان اسلام

برگزاری نخستين همايش بين‌المللی سرداران شهيد جهان اسلام
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:12 ب.ظ

 

برگزاری نخستين همايش بين‌المللی سرداران شهيد جهان اسلام

 

 

image

 

نخستين همايش بين‌المللی سرداران شهيد جهان اسلام، با حضور شخصيت‌های داخلی و خارجی و گروه‌های مقاومت از جهان اسلام شب گذشته، 30 بهمن‌ماه، در تالار وزارت كشور برگزار شد

در اين همايش علی لاريجانی، رئيس مجلس، با اشاره به حركت امام خمينی(ره) در منطقه گفت: حركت امام(ره) از حوزه‌های انديشه‌ای تا حركت‌های جهادی و نوع مقابله با كانون فتنه واجد يك انديشه محكم بود. امام خمينی اين فكر را كه جنس نهضت ما از جنس نهضت صدر اسلام و يك نهضت دينی است، عمق بخشيدند و پيگيری كردند.

وی با بيان اينكه عماد مغنيه فرد رشيدی در ميدان مبارزه با باطل بود، افزود: اين شهيد با طراحی‌های فوق‌العاده‌ای عملياتی در اخراج صهيونيست‌ها از جنوب لبنان نقش مهمی داشت، وی از شاگردان مكتب سيدحسن نصرالله، رهبر حزب‌الله، به شمار می‌رفت.

لاريجانی تحركات منطقه را همراه با جوهره تفكر اسلامی دانست و گفت: شهدای جهان اسلام در بيداری اسلامی در منطقه نقش مهمی داشتند، اگر چنين مجاهدت‌هايی نبود، وضع خوبی برای منطقه قابل تصور نبود.

بنابر اين گزارش، در ادامه، عبدالله صفی‌الدين، رئيس دفتر حزب‌الله در ايران، با تبريك سالروز پيروزی انقلاب اسلامی و همچنين ايام ولادت پيامبر اسلام(ص) و هفته وحدت گفت: در تحولات چند دهه گذشته دنيا پيروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمينی(ره) تأثير اصلی را داشته است.

وی با اشاره به برخی از آثار پيروزی انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی به همراه خود در منطقه موج بزرگی ايجاد كرد، حتی رژيم صهيونيستی اعتراف كرد كه پيروزی انقلاب اسلامی زلزله بزرگی برای اسرائيل بود.

صفی‌الدين با اشاره به موضع‌گيری اخير مقامات رژيم صهيونيستی در برابر سخنان دبيركل حزب‌الله افزود: سيدحسن نصرالله چندی پيش رژيم صهيونيستی را تهديد كرد كه شمال فلسطين را آزاد خواهد كرد و يكی از مقامات اسرائيلی به مردم اسرائيل اطمينان داد كه اين رژيم می‌تواند در برابر حزب‌الله از خود دفاع كند، اما بايد دانست كه فرهنگ رژيم صهيونيستی هميشه با تجاوز و تهاجم بوده است.

وی با اشاره به ساير زلزله‌های انقلاب اسلامی گفت: جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان با رژيم صهيونيستی، مقاومت غزه در برابر اشغالگران صهيونيستی، سرنگونی حزب بعث در عراق و در روزهای گذشته قيام ملت‌های مصر و تونس ازجمله اين زلزله‌ها بود.

رئيس دفتر حزب‌الله در ايران با بيان اينكه عماد مغنيه دلاور شجاع لبنان بود، افزود: عماد مغنيه ضربات محكمی به رژيم صهيونيستی و مستكبران وارد كرد، هنوز حق اين شهيد ادا نشده است. وقتی می‌توان حق او را ادا كرد كه ده‌ها هزار عماد مغنيه در جهان اسلام تربيت شوند.

وی عنوان كرد: اين شهيد از نوجوانی سلاح به دست گرفت و در مسير مقاومت مردم فلسطين حركت كرد. وقتی انقلاب اسلامی ايران پيروز شد، ضمن آشنايی با شخصيت امام خمينی(ره) دنيای جديدی را به روی خود گشود.

صفی‌الدين با بيان اينكه ملت‌های مسلمان به امثال عماد مغنيه نياز دارند، گفت: امروز مردم تونس و مصر برای به ثمر نشستن قيام خود به هزاران مغنيه نياز دارند و با چنين افرادی مصر خواهد توانست با رژيم صهيونيستی قطع رابطه كند.

آيت‌الله جنتی دبير شورای نگهبان، روح الله حسینیان و مهدی کوچک زاده از جمله ميهمانان اصلی اين همايش بودند./میثاق

منبع: سایت الحماة

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها