عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حرکت های اخیر جهان اسلام از آثار انقلاب اسلامی است

حرکت های اخیر جهان اسلام از آثار انقلاب اسلامی است
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:13 ب.ظ

 

حرکت های اخیر جهان اسلام از آثار انقلاب اسلامی است

 

 

image

رییس دفتر حزب الله لبنان در تهران در همایش سرداران شهید جهان اسلام در سخنانی حضور جنبش های مهم سه دهه اخیر در جهان اسلام را از نتایج پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی ( ره) دانست

عبدالله صفی الدین افزود: بگین نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مقطع پیروزی انقلاب اسلامی در آن زمان این پیروزی را زلزله ای برای اسرائیل دانسته بود و ما هم اکنون این زلزله را با ریشترهای مختلف در جهان اسلام شاهدیم.
وی افزود : فرار ذلت بار رژیم صهیونیستی از لبنان ، اولین زلزله ناشی از انقلاب اسلامی برای استکبار بود و پس از آن نیز ایستادگی مردم غزه در جنگ ‪ ۳۳‬روزه و برپایی یک دولت متعادل و ضد استکباری در عراق و در نهایت حوادث اخیر در تونس و مصر زلزله های دیگری برای دشمنان بوده اند.
مسوول دفتر حزب الله در تهران گفت : اخیرا مسوولان رژیم صهیونیستی در پاسخ به تهدیدات سید حسن نصرالله به مردم خود اطمینان داده اند که در برابر این تهدیدات از آنها دفاع خواهند کرد.
وی افزود : کسی که اسرائیل را از سال ‪ ۱۹۴۸‬می شناسد ، می داند که فرهنگ اسرائیل حمله ، تجاوز و اشغال است و اینکه آلان حرف از دفاع می زنند، حاصل ‪ ۳۰‬سال مقاومت در منطقه و گویای این حقیقت است که مقاومت مردمی و حمایت ملت ایران و سوریه در معادلات جهان تغییرات مهمی ایجاد کرده است.
صفی الدین گفت : این برکت میسر نبود ،مگر با تقدیم این شهدای بزرگ جهان اسلام به ویژه حاج عماد مغنیه که از سن ‪ ۱۵‬سالگی سلاح به دست گرفت و در مسیر مقاومت ملت فلسطین گام برداشت و در نهایت پس از آشنایی با انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی (ره) ضربه های بزرگی به مستکبران منظقه و به ویژه رژیم صهیونیستی وارد کرد.
وی اضافه کرد : ادای حق عماد مغنیه به تلاش برای ایجاد ده ها عماد مغنیه در جهان اسلام است ، چرا که جهان اسلام در حرکت های عظیمی که به برکت خون شهدا ایجاد شده است ، نیاز جدی به عماد مغنیه ها دارد.
نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و نام سرداران شهید جهان اسلام به تجلیل از شخصیت آیت الله سید محمد باقر حکیم پرداخت و گفت : شهید حکیم حیات علمی و عملی اش را در راه تقرب به خدا طی کرد و برای رفع مشکلات جهان اسلام و زدودن تاریکی ها از دنیای انسانیت مجاهده کرد.
عیسی مهدوی از طلاب ترکیه ای حوزه علمیه قم که هر دو پای خود را در زمان هشت سال دفاع مقدس تقدیم درگاه الهی کرده بود ، نیز در ادامه برنامه اشعاری به زبان ترکی با مضامین لزوم وحدت مسلمانان در برابر دشمنان و تجلیل از شهدای جهان اسلام قرائت کرد و گفت : من معنویت را در جبهه های شما دیدم و به فرمایش امام راحل (ره) که جبهه ها دانشگاه هستند، پی بردم.
وی افزود : در تاریخ خوانده بودیم که پیران و جوانانی از ملیت های مختلف برای فداکاری در کنار پیامبر اکرم (ص) جمع شده بودند، اما در جبهه های شما این حقیقت را به وضوح دیدم و با تعجب می اندیشیدم که این جبهه محمد مصطفی (ص) است یا جبهه ایران؟!
در این مراسم که با حضور پر شور اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار شد، گروه سرود حزب الله لبنان سرودهای حماسی با مضامین جهاد و شهادت اجرا کردند.
تصاویری از شهدای جهان اسلام از جمله سید عباس موسوی ، مصطفی چمران ، شیخ راغب حرب ، آیت الله محمد باقر صدر ، فتحی شقاقی ، مزاری ، شیخ احمد یاسین ، آیت الله حکیم و احمد شاه مسعود زینت بخش این مجلس بود./

میثاق منبع:سایت الحماة

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها