عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آماده آزادی الجلیل باشید

آماده آزادی الجلیل باشید
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:17 ب.ظ

آماده آزادی الجلیل باشید

 

image

 

دبيركل حزب‌الله لبنان به مناسبت گراميداشت ياد شهدا، با بيان اينكه خون شهداي مقاومت هدر نمي‌رود، ‌تاكيد كرد، تحولات منطقه حاصل فروپاشي حاكميت آمريكاست.

سيد حسن نصر الله دبيركل جنبش حزب الله لبنان در سخناني به مناسبت گراميداشت ياد و خاطره شهدا در مجتمع سيد الشهداء (ع)، اعلام كرد: شهدا راهنما و الگوي ما در مقاومت و جهاد هستند و راه و روش و زندگي آنها الگوي رزمندگان مقاومت و ارواح پاك و مطهر آنها الهام بخش ماست و ما همين جا با اين شهداي گرانقدر عهد وپيمان مي‌بنديم كه راه آنها را در مبارزه با دشمن ادامه خواهيم داد.

* با رژيم صهيونيستي بايد به زبان خودش سخن گفت


سيد حسن نصر الله پس از آن به تهديدات سران و مقامات رژيم صهيونيستي پرداخت، در اين خصوص گفت: مي‌خواهم به باراك و اشكنازي و بني‌گينتس با همان زبان خودشان كه با سربازانشان سخن مي‌گويند، صحبت كنم و بگويم كه رزمندگان مقاومت اسلامي هميشه آماده دفاع از لبنان هستند و هرگاه رهبران مقاومت از آنها بخواهند لحظه‌اي در آزاد سازي الجليل در شمال فلسطين اشغالي درنگ نخواهند كرد.


* تاكيد بر گرفتن انتقام خون شهيد "عماد مغنيه "


در ادامه سيد حسن نصر الله تاكيد كرد: خون فرمانده شهيد عماد مغنيه هيچ گاه هدر نخواهد رفت و انتقام ترور وي هم چنان به قوت خود پابرجا بوده و رژيم صهيونيستي بهاي سنگيني بابت آن پرداخت خواهد كرد.


وي افزود: من به رهبران و ژنرال‌هاي رژيم صهيونيستي مي‌گويم هر جاي جهان برويد و هر زمان كه وقت آن فرا برسد، بدانيد انتقام خون شهيد مغنيه را از شما خواهيم گرفت.


* ترس و هراس رژيم صهيونيستي دليلي بر ضعف و ناتواني آن


سپس دبير كل جنبش حزب الله به سخنان باراك و ترس و هراس رژيم صهيونيستي از عدم استقرار و ثبات در منطقه پس از تغيير و تحولات روي داده در مصر و لبنان و تونس و ديگر كشورهاي منطقه پرداخت و تاكيد كرد: اين سخنان و ترس و هراس‌ها بيانگر ضعف و سستي رژيم صهيونيستي و تو خالي بودن آن است، با اين كه سال‌هاي سال كه از قدرت و اقتدار اين رژيم و سناريوهاي آينده آن براي جنگ سخن گفته مي‌شد،‌اما اكنون ملاحظه مي‌كنيم اين سخنان ياوه سرايي‌هايي بيش نبوده است.


* تبريك به جوانان و ملت مصر


به همين مناسبت سيد حسن نصر الله پيروزي انقلاب مصر بر رژيم مبارك را به ملت مصر تبريك گفت و افزود: بايد به ملت مصر پيروزي اين انقلاب را تبريك گفت و ما از ملت مصر تشكر ويژه داريم كه با انقلاب خود موجب آزادي رزمنده مجاهد "محمد منصور " را كه اكنون در ميان شماست، فراهم نموديد .. از جوانان مصري كمال تشكر را دارم كه موجبات آزادي جوانان و از جمله محمد منصور را فراهم نمودند و من معتقدم، پس از سرنگوني حسني مبارك مصر شاهد تغيير و تحولات بزرگي خواهد بود كه اولين بازتاب آن بي شك متوجه رژيم صهيونيستي است.


* تاكيد بر حل عادلانه قضيه فلسطين


پس از آن دبير كل جنبش حزب الله لبنان در سخنان خود به قضيه فلسطين پرداخت و تاكيد كرد: عدالت و مساوات در بازگست پناهندگان و بازگرداندن مقدسات به مسلمانان و تشكيل كشوري فلسطيني از دريا تا رود و مجازات جنايتكاران جنگي است و در اين شرايط است كه حق و حقوق ملت فلسطيني ادا و عدالت و امنيت و آرامش دائمي بر منطقه حاكم خواهد مي‌شود و رهبران فريب خورده فلسطيني بدانند رفتن درپي صلح دروغين و دادن امتيازات به رژيم صهيونيستي حق را به صاحبان حق بازنمي گرداند.


* چرا آمريكا مدعي صلح در جهان، آرامش را برقرار نمي‌كند؟


در ادامه نصرالله اين سوال را مطرح كرد كه دولت آمريكا كه اين همه مدعي صلح و آرامش و ثبات در جهان است كجاست تا بيايد و آرامش را در منطقه خاورميانه برقرار كند و حق را به صاحبان آن برگرداند و دادگاهي براي مجازات و محاكمه جنايتكاران جنگي تشكيل دهد؟


* تاكيد بر تشكيل دولت وحدت ملي لبنان


سپس سيد حسن نصر الله به مسائل داخلي لبنان پرداخت و گفت: مهم تر از هر چيز و اصل، تشكيل دولت وحدت ملي در لبنان است و بايد در كشور دولتي تشكيل شود، چرا كه كشور بدون دولت نمي تواند به حيات خويش ادامه دهد.

دبيركل جنبش حزب الله تاكيد كرد: لبنان نيازمند دولتي قدرتمند و مسئوليت پذير است تا به مشكلات مردم رسيدگي كند و به جاي سخنان بيگانگان به دردهاي ملت لبنان گوش فرادهد.

* هدف مقاومت است نه خلع سلاح آن


وي با زير سوال بردن كساني كه به هر ترفندي متوسل مي شوند تا دولت ميقاتي را زير سوال ببرند، پرسيد: آيا راه حل مسئله روي آوردن به بهانه ها و دستاويزهايي چون گرفتن سلاح مقاومت از آن است يا بازگرداندن اموال غارت شده؟


وي افزود: اگر برخي بر اين باورند كه مقاومت در لبنان نبايد سلاح بدست داشته باشد و به اين باور رسيده‌اند پس چرا در مورد آن بحث مي‌كنند؟ ‌آنها بايد به جاي بحث عمل كنند، در حالي كه به نظر من بحث اساسي در لبنان نه سلاح مقاومت كه خود مقاومت است و برخي مي‌خواهند مقاومت را سركوب كنند.


* تحولات منطقه‌اي حاصل فروپاشي حاكميت آمريكا در منطقه‌


سيد حسن نصر الله از يك سو آنچه در لبنان و از سوي ديگر در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا اتفاق افتاده و مي‌افتد، رهاورد فروپاشي حاكميت آمريكا بر منطقه دانست و تاكيد كرد: كساني كه به جاي تكيه بر مردم خويش به خارج و بيگانگانان تكيه كردند، بزرگترين خطا را مرتكب شدند.


مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت "سيد عباس موسوي " و سيد و سالار شهداي مقاومت اسلامي لبنان و "شيخ راغب حرب " شيخ شهدا و حاج "عماد مغنيه " فرمانده بزرگ مقاومت ساعت سه بعد از ظهر روز گذشته در مجتمع سيد الشهداء در ضاحيه در جنوب لبنان برگزار شد.


* حضور "سامي شهاب " در مراسم گراميداشت شهدا


در اين مراسم "سامي شهاب " اسير آزاد شده از بند زندان‌هاي رژيم حسني مبارك نيز حضور داشت و مورد استقبال سيد حسن نصر الله قرار گرفت. در اين مراسم "ياسر عباس موسوي " فرزند شهيد عباس موسوي نيز سخناني ايراد كرد.


منبع : سایت الحماة

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها