عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

طرح حزب الله برای آزادسازی شمال فلسطین

طرح حزب الله برای آزادسازی شمال فلسطین
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:27 ب.ظ

 

طرح حزب الله برای آزادسازی شمال فلسطین

 

 

image

 

به اعتقاد کارشناسان مسائل خاورمیانه، سخنان اخیر 'سید حسن نصر الله' مبنی بر تصرف الجلیل در صورت مقتضی چنان رژیم صهیونیستی و کاخ سفید را پریشان نموده که نمی‌دانند، چه می‌گویند و چه می‌نویسند

درپی سخنرانی "سید حسن نصر الله" دبیرکل جنبش حزب الله که چند روز گذشته در مراسم بزرگداشت فرمانده‌هان شهید این جنبش در جنوب لبنان ایراد شد و طی آن سید حسن نصر الله در پاسخ به تهدیدات مقامات رژیم صهیونیستی مانند باراک و اشکنازی و بنی گینتس گفته بود که مقاومت هرگاه لازم بداند و شرایط اقتضا کند، لحظه‌ای در آزادسازی الجلیل در شمال فلسطین اشغالی درنگ نخواهند کرد.
پایگاه اطلاع رسانی "فلسطین الیوم" گزارشی از به نقل از منابع خبری آمریکایی منتشر نمود که در آن آمریکایی‌ها در واکنش به سخنان دبیرکل حزب الله گفته بودند، این سخنان نصر الله از طرح مشترک ایران و حزب الله برای آزاد سازی "الجلیل" و "نهاریا" نشأت می‌گیرد.
به گفته منابع خبری آمریکایی یک سال پیش پایگاه اطلاع رسانی صهیونیستی "دبکا" با انتشار مطلبی تأکید کرده بود، اطلاعات موثقی در اختیار دارد که نشان می‌دهد، در صورت بروز جنگ میان اسرائیل و ایران؛‌ ایران و حزب الله طرحی برای آزاد سازی منطقه الجلیل و نهاریا در دست دارند.
یاوه سرایی‌های صهیونیست‌ها به اینجا ختم نشد،‌ بلکه آنها در ادامه گفتند که بر اساس این طرح، هم اکنون پنج هزار رزمنده حزب الله در حال دیدن آموزش‌های نظامی لازم در ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و به پنج گروه تقسیم شده و هر گروه وظیفه و مأموریت خاصی را برعهده دارد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط صهیونیست‌ها، مأموریت گروه اول، اشغال شهر "نهاریا" و مأموریت گروه دوم اشغال شهرک مرزی "شلومی" برای ممانعت از ارسال نیروهای کمکی صهیونیستی به نهاریا و جلوگیری از سقوط آن و مأموریت گروه سوم استیلا بر روستاهای عربی شمال با هدف ایجاد مانع نظامی میان الجلیل و رژیم صهیونیستی است.
این گزارش در ادامه می‌افزاید: گروه چهارم در مرزهای جنوب شرقی لبنان متمرکز خواهد شد تا چنانچه شرایط اقتضا کند به شهرک‌های صهیونیست نشین آن سوی مرزها حمله برده و آنها را تصرف کنند و در این میان مأموریت گروه پنجم، مأموریتی راهبردی است و به همین دلیل نصرالله با چنین اطمینانی از اشغال الجلیل سخن می‌گوید.
تحلیلگران امور منطقه‌ای در واکنش به این سخنان تأکید کرده‌اند، اگر صهیونیست‌ها چنین اطلاعات دقیقی از تغییر و تحولات جاری در منطقه دارند، پس چرا تغییر و تحولات اخیر منطقه‌ای مانند انقلاب تونس و انقلاب مصر را پیش بینی نکردند تا با ارائه آنها به همدستانش در مصر و تونس مانع سقوط دیکتاتوری‌هایی چون "حسنی مبارک" و "زین العابدین بن علی" شوند و چرا در پیش بینی‌هایشان از آنچه بر سر منطقه درپی ادامه تغییر و تحولات خواهد آمد و تماماً به زیان آنهاست، چیزی نمی‌گویند و اقدامی برای جلوگیری از آنها به عمل نمی‌آورند.
این کارشناسان در ادامه با رد این ادعاها می افزایند: از وقتی که شاهد تغییر و تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه بوده‌ایم، آنچه بیش از هر چیز در رژیم صهیونیستی نمود داشته، سردرگمی دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم و ناتوانی آنها در پیش بینی درست تحولات منطقه‌ای است، بگونه‌ای که روزی نمی‌گذرد که از جای جای سرزمین‌های اشغالی انتقادی از نادانی و بی‌خبری و جهل تحلیلگران صهیونیست و دستگاه‌های اطلاعاتی آنها به گوش نرسد.
آنها در این باره به کنفرانس هرتزلیا که ماه گذشته برگزار شد استناد می‌جویند که در آن "گابی اشکنازی" وگروهش به دلیل ناتوانی در فهم ساختار امنیتی و نظامی منطقه مورد انتقاد شدید حاضران قرار گرفت.
این تحلیل گران با اشاره به این که این انتقادها یکی از هزاران انتقاد وارده به مقامات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی است،‌ تأکید می کنند: چگونه می‌توان این تناقض در پیش بینی‌ها را حل کرد، آیا نباید گفت قدرت گرفتن اسلامگرایان در منطقه و در راس آنها ایران هوش و حواس را از سران رژیم صهیونیستی و متحد همیشگی‌ آنها آمریکا ربوده و آنها را به حدی پریشان نموده که نمی‌دانند چه می‌گویند و چه می‌نویسند./میثاق

منبع: سایت الحماة

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها