عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

چرا داگان از موساد به سازمان بنادر و کشتیرانی رفت؟

چرا داگان از موساد به سازمان بنادر و کشتیرانی رفت؟
یک شنبه 1 اسفند 1389  04:29 ب.ظ

چرا داگان از موساد به سازمان بنادر و کشتیرانی رفت؟

 

 

image

انتصاب رئیس پیشین موساد به سمت رئیس سازمان بنادر و کشتی رانی رژیم صهیونیستی حکایت از ترس و اهمه های بسیار نگفته رژیم صهیونیستی برای حفظ موجودیت خود دارد.

روزنامه صهیونیستی "اسرائیل الیوم" روز گذشته خبر معناداری منتشر کرد مبنی بر اینکه وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی "مئیر داگان" را به سمت رئیس سازمان بنادر و کشتی رانی این رژیم منصوب کرده است.
"یسرائیل کیتز" کارشناس اسراییلی معتقد است، انتصاب داگان در این پست به این معناست که داگان باید چندین وظیفه را توأمان با یکدیگر انجام دهد؛ نظارت بر سازمان بنادر اسرائیل و نظارت بر ارتباطات و نقل و انتقال زمینی میان اردن و اسرائیل بویژه از طریق پل "ملک حسین".
وی افزود: داگان همچنین مسؤول اجرای طرح های بزرگی چون احداث خظ آهن میان ایلات و عقبه است که دریای سرخ را به مدیترانه مرتبط می سازد.
اما به اعتقاد تحلیلگران سیاسی از زمانی که دریادار "حبیب الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اظهاراتی عنوان کرد که نیروی دریایی ایران قصد دارد، ناوهایی را از طریق کانال سوئز از دریای سرخ به دریای مدیترانه منتقل کند و سوریه نیز از ایران خواسته این ناوها برای مدت یک سال در یکی از بنادرش پهلو بگیرند، خواب راحت از چشم صهیونیست ها ربوده شده و مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی این اقدام جمهوری اسلامی را اقدام تحریک آمیز حطرناک علیه این رژیم خوانده اند.
مقامات بلند پایه امنیتی رژیم صهیونیستی این اقدام نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را به حضور ناوهای صهیونیستی در خلیج فارس تشبیه کرده اند و معتقدند، اوضاع به زیان آنها در حال تغییر است و بحث برسر تغییر شرایط و نحوه مقابله با آن به شدت در دستگاه های امنیتی این رژیم در جریان است.
به اعتقاد مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی این اقدام تهران یکی دیگر از گام های جمهوری اسلامی جهت استیلا بر خاورمیانه است. آنها معتقدند ایران بدین وسیله می خواهد به بیگانگان و از جمله امریکا و ناتو ثابت کند، می تواند امنیت خلیج فارس و دریای سرخ و مدیترانه را تامین کند و نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نیست.
شاید اکنون تا حدودی بتوان به انتصاب معنا دار داگان در پست ریاست سازمان بنادر و کشترانی رژیم صهیونیستی پی برد.


منبع: سایت الحماة

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها