عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تسليم دعوت احمدي‌نژاد به رئيس جمهور قرقيزستان

تسليم دعوت احمدي‌نژاد به رئيس جمهور قرقيزستان
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:44 ب.ظ

 به نقل از اداره كل اخبار و اطلاعات وزارت امور خارجه، محمد عباسي وزير تعاون جمهوري اسلامي ايران با «رزا آتونبايوا» رئيس‌جمهور قرقيزستان ملاقات و دعوت نامه رياست جمهوري اسلامي ايران به منظور شركت وي در جشن جهاني نوروز را تسليم كرد. 
در اين ملاقات، وزير تعاون كشورمان با اشاره به رشته‌ها و ريشه‌هاي تعلق ديني و تاريخي مشترك دو ملت و مسئولان ايران و قرقيزستان، نوروز را بخشي از هويت مشترك دو ملت دانست و تكريم شايسته آن را عامل مهمي در جهت ايجاد همدلي و همبستگي بين كشورها و ملت‌هاي منطقه خواند. 

عباسي همچنين با برشمردن مهم‌ترين تحولات در روابط دوجانبه در سال جاري، بر اهميت نقش قرقيزستان در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران تأكيد و اهتمام مسئولان جمهوري اسلامي ايران در توسعه مناسبات را ابلاغ كرد. 

رئيس جمهور قرقيزستان نيز با قدرداني از پيام دعوت رياست جمهوري اسلامي ايران، نوروز را يك جشن ملي دانست كه در قلب هر شهروند قرقيزي جاي گرفته است. 

وي، سفر وزير تعاون كشورمان را نشانه ديگري از علاقمندي و مناسبات حسنه دو كشور و تائيدي بر پيوند و همبستگي دو ملت ارزيابي و بر تداوم هر چه بيشتر رايزني‌ها در سطوح مختلف تأكيد كرد. 

آتونبايوا در ادامه با تشريح وضعيت اقتصادي و اجتماعي قرقيزستان، خواستار تداوم مساعدت‌هاي جمهوري اسلامي ايران به اين كشور شد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها