عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عراق بر توسعه و ارتقاي روابط اقتصادي با ايران تمركز كرده است

عراق بر توسعه و ارتقاي روابط اقتصادي با ايران تمركز كرده است
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:45 ب.ظ

 به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، حسين شهرستاني معاون نخست وزير عراق در امور اقتصادي روز يكشنبه با علي اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد. 
صالحي در اين ديدار با خوشامدگويي به معاون نخست وزير عراق و ابراز خرسندي از روابط خوب دو كشور اظهار داشت: عزم و اراده مسئولان دو كشور بر توسعه روابط و همكاري‌ها است و اين وظيفه ما و شماست كه زمينه‌هاي مناسب را فراهم كنيم، چرا كه خواست دو ملت هم همين است و مورد نظر نسل‌هاي آينده نيز خواهد بود كه موجبات نزديكي و توسعه روابط را فراهم كنيم. 

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران دانش فني بالايي در زمينه‌هاي مختلف دارد و ما بدون نياز به كشورهاي خارجي مي‌توانيم با يكديگر كار كنيم و اين نوع همكاري‌ها را توسعه دهيم. 

وزير امور خارجه كشورمان يادآور شد: با توجه به اقداماتي كه در عراق صورت گرفته، به آينده عراق بسيار اميدواريم و ضمن آرزوي موفقيت براي دولت مردان و مسئولين عراق، آمادگي هرگونه همكاري براي توسعه روابط با كشور دوست و برادر عراق را داريم. 

شهرستاني نيز با ابراز خرسندي از ديدار با مقامات ايراني گفت: تمركز ما علاوه بر بررسي تحولات منطقه‌اي، بيشتر بر توسعه و ارتقاي روابط اقتصادي فيمابين دو كشور است. 

وي ادامه داد: همه تحولاتي كه در منطقه رخ مي‌دهد ضرورت توسعه مناسبات را بيش از گذشته مي‌كند، گرچه روابط ما رو به توسعه و در حال افزايش است، اما ضرورت دارد به عنوان مسئولين دو كشور زمينه‌هاي مؤثرتر را براي آن فراهم كنيم. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها