عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تداوم تظاهرات مردم در ليبي عليه قذافي

تداوم تظاهرات مردم در ليبي عليه قذافي
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:46 ب.ظ

 به نقل از خبرگزاري‌ها، انقلاب مردم ليبي كه چهار روز گذشته در شهر بنغازي دومين شهر بزرگ اين كشور آغاز شد، همچنان ادامه دارد. 

بنا بر اين گزارش، اتفاقات ليبي روز گذشته به اوج خود رسيد به طوري كه شاهدان عيني و ساكنان شهر بنغازي اعلام كردند كه دولت قذافي از مزدورهايي با مليتي غير از ليبيايي‌ها استفاده كرده است. 

موج تظاهرات مردم در چند شهر در غرب ليبي مانند الزاويه كه 15 كيليومتري غرب طرابلس پايتخت ليبي است، امروز نيز ادامه يافته است و شهرهاي «زنتان» و «الجبل الغربي» و چند شهر ديگر نيز مردم تظاهرات را ادامه دادند. 

خبرگزاري آلمان به نقل از شاهدان عيني در بنغازي اعلام كرد ه ارتش ليبي برخي مناطق مسكوني را در شهر با راكت مورد حمله قرار داده است و برخي مزدوران دولت گلوله واقعي به مردم شليك كرده‌اند. 

شبكه خبري الجزيره نيز به نقل از برخي منابع اعلام كرد كه خودروهاي امدادي براي رسيدن به مجروحان دچار مشكل هستند و برخي مجروحان خود به سوي امدادگران حركت مي‌كنند. 

يك فعال حقوقي نيز اعلام كرد كه بيش از صدهزار نفر در ميداني در مقابل دادگاه در شمال بنغازي تجمع كردند و پس از آن نيروهاي امنيتي به مردم شليك كردند كه اين فعال حقوقي اين اقدام را كشتار خواند. 

شبكه خبري الجزيره نيز اعلام كرد كه تاكنون بيش از 200 نفر در درگيري‌هاي روزهاي اخير در بنغازي كشته و 800 تن نيز زخمي شده‌اند.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها