عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

رشد طلاق از عوامل افزايش اختلالات رواني مردان است

رشد طلاق از عوامل افزايش اختلالات رواني مردان است
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:47 ب.ظ

 محمداسماعيل مطلق، مدير كل سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت امروز در نشست خبري "هفته ملي سلامت مردان " اظهار داشت: يكي از عمده‌ترين دلايل عدم مراجعه مردان به پزشك، موانع فرهنگي است. 

وي گفت: عدم مراجعه به موقع مردان به مراكز درماني موجب مي‌شود تا بيماري آنها پيشرفت كند و پس از اين مرحله به پزشك مراجعه مي‌كنند؛ به همين دليل، سن اميد به زندگي در مردان 71،8 درصد و براي زنان 73 درصد است. 

مدير كل سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افزود: از سال 1385 با همت رئيس انجمن اورولوژي ايران هر ساله، نخستين پنجشنبه اسفند را روز "سلامت مردان " نامگذاري كرده‌اند، اما در سال‌هاي بعد با كمك ساير ارگان‌ها نظير شهرداري، معاونت بهداشت و معاونت درمان وزارت بهداشت و انجمن‌هاي علمي، روز سلامت مردان به "هفته سلامت مردان " تبديل شده است. 

وي اضافه كرد: سلامت دهان و دندان، بيماري‌هاي شايع در كليه و مجاري ادار، پروستات، بيماري‌هاي رواني، شغلي و سلامت رواني و فيزيكي از جمله عناوين‌هاي ايام هفته سلامت مردان است. 

مطلق با اشاره به آمار سلامت مردان تصريح كرد: حوادث ترافيكي، 5 برابر و اعتياد، در مردان 10 برابر زنان است همچنين خشونت و خودكشي در مردان 3 برابر نسبت به زنان بيشتر است. 

وي با بيان اينكه 30 درصد از مردان فعاليت فيزيكي كمي دارند، ادامه داد: به همين دليل، از سال 1385 يك روز در سال، به عنوان "سلامت مردان " در نظر گرفته شده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها