عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رشد طلاق از عوامل افزايش اختلالات رواني مردان است

رشد طلاق از عوامل افزايش اختلالات رواني مردان است
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:47 ب.ظ

 محمداسماعيل مطلق، مدير كل سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت امروز در نشست خبري "هفته ملي سلامت مردان " اظهار داشت: يكي از عمده‌ترين دلايل عدم مراجعه مردان به پزشك، موانع فرهنگي است. 

وي گفت: عدم مراجعه به موقع مردان به مراكز درماني موجب مي‌شود تا بيماري آنها پيشرفت كند و پس از اين مرحله به پزشك مراجعه مي‌كنند؛ به همين دليل، سن اميد به زندگي در مردان 71،8 درصد و براي زنان 73 درصد است. 

مدير كل سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افزود: از سال 1385 با همت رئيس انجمن اورولوژي ايران هر ساله، نخستين پنجشنبه اسفند را روز "سلامت مردان " نامگذاري كرده‌اند، اما در سال‌هاي بعد با كمك ساير ارگان‌ها نظير شهرداري، معاونت بهداشت و معاونت درمان وزارت بهداشت و انجمن‌هاي علمي، روز سلامت مردان به "هفته سلامت مردان " تبديل شده است. 

وي اضافه كرد: سلامت دهان و دندان، بيماري‌هاي شايع در كليه و مجاري ادار، پروستات، بيماري‌هاي رواني، شغلي و سلامت رواني و فيزيكي از جمله عناوين‌هاي ايام هفته سلامت مردان است. 

مطلق با اشاره به آمار سلامت مردان تصريح كرد: حوادث ترافيكي، 5 برابر و اعتياد، در مردان 10 برابر زنان است همچنين خشونت و خودكشي در مردان 3 برابر نسبت به زنان بيشتر است. 

وي با بيان اينكه 30 درصد از مردان فعاليت فيزيكي كمي دارند، ادامه داد: به همين دليل، از سال 1385 يك روز در سال، به عنوان "سلامت مردان " در نظر گرفته شده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها