عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

طرح قانوني نفت و گاز در كميسيون انرژي تصويب شد

طرح قانوني نفت و گاز در كميسيون انرژي تصويب شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:49 ب.ظ

 سيدعلي ادياني‌راد نماينده قائم‌شهر در مجلس و كارگروه تدوين اساسنامه وزارت نفت در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با اشاره به جلسه امروز كميسيون انرژي، اظهار داشت: رسيدگي كامل به طرح قانوني نفت و گاز در دستور كار كميسيون انرژي قرار داشت. 

وي افزود: در جلسه امروز كميسيون كليات و مواد طرح قانوني نفت و گاز به تصويب رسيد لذا قرار است به زودي اين طرح براي تصويب نهايي به صحن علني مجلس تقديم شود. 

ادياني‌راد خاطرنشان كرد:‌ از جمله ويژگي‌هاي اين طرح اين است كه منابع نفتي، اعم از نفت و گاز و ميعانات گازي جزو انفال تلقي شده و از آن حكومت اسلامي است. 

اين نماينده مجلس خاطرنشان كرد: همچنين در اين طرح هيئتي تحت عنوان "هيئت عالي نظارت بر منابع نفتي " با حضور قواي سه‌ گانه و برخي رؤساي كميسيون‌ها در نظر گرفته شده كه وظايفي نيز براي اين هيئت تعيين شده است. 

ادياني‌راد يادآور شد: همچنين براساس اين طرح هيئت مذكور بر كليه قراردادهاي نفتي، برداشت و توليد صيانتي از منابع نفت و گاز نظارت مي‌‌كند. 

مسئول كارگروه تدوين اساسنامه وزارت نفت ادامه داد: در صورت تصويب نهايي طرح مذكور وزارت نفت مؤظف مي‌شود مجموع قراردادهاي نفتي منعقد را به صورت محرمانه در اختيار مجلس شوراي اسلامي قرار دهد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها