عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كليك به جاي بريدن روبان

كليك به جاي بريدن روبان
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:50 ب.ظ

 مراسم افتتاح پروژه بيستمين درگاه بين‌المللي نوردوز و پروژه فاز نخست شبكه ملي ديتا (IP/MPLS ) با حضور رضا تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، محمد علي فرقاني رئيس هيئت مديره شركت ارتباطات زيرساخت، محمود خسروي مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت، قائمي معاون سازمان پدافند غير عامل، صمد مومن باا.. معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و تني چند از نمايندگان مجلس و ديوان محاسبات كشور در سالن شهيد نصرالهي شركت ارتباطات زيرساخت برگزار شد. 

* كانال سوئز بحراني شد 

اين مراسم با صحبت‌هاي رئيس هيئت مديره شركت ارتباطات زيرساخت آغاز شد و فرقاني با بيان اينكه كانال سوئز سالانه 25 ترابيت ترافيك اروپا با كشورهاي خاورميانه و شرق آسيا را از درياي سرخ برقرار مي‌كند، گفت: از نظر بسياري از كارشناسان كانال سوئز هم اكنون به نقطه بحراني خود رسيده است و ايران مي‌تواند جايگزيني براي بخشي از ترانزيت ترافيك كانال سوئز باشد. 

* پروژه Core و Super Core سرانجام افتتاح شد 

پس از فرقاني مديرعامل شركت زيرساخت پشت تريبون قرار گرفت و صحبت خود را اين گونه آغاز كرد كه: پيش از برنامه يكي از خبرنگاران گفت كه پروژه Core و Super Core بالاخره افتتاح شد؛ با اينكه شركت ارتباطات زيرساخت‌ سالهاست كه متولي طراحي اين پروژه شده است اما اين پروژه بسيار سنگين و ابعاد آن بسيار بزرگ بود. 
خسروي با بيان اينكه تمامي نيازهاي دولت الكترونيك در پروژه Core و Super Core ديده شده، گفت: با افتتاح كامل اين پروژه شبكه‌اي يكپارچه، امن و بستر لازم براي ارائه تمامي خدمات و سرويس‌هاي دولت الكترونيك مهيا خواهد شد. 

* ثبت ركورد راه‌اندازي درگاه در 2 ماه 

پس از پخش نما‌آهنگي از شماي كلي پروژه Core و Super Core و تشريح توضيحات و مشخصات فني اين پروژه، مهدي كريمي نيستاني پشت تريبون قرار گرفت و از ثبت ركورد جديد در راه‌اندازي درگاه نوردوز سخن گفت. 
مدير كل طرح و توسعه شركت ارتباطات زيرساخت، اظهار داشت: تمامي فعاليت‌ها و عمليات اجراي اين درگاه طي دو ماه انجام شده است كه در نوع خود ركورد جديدي است. 

* خسروي‌: افتتاح پروژه‌هاي زيرساخت به صورت زنده انجام شد 

پس از ارائه گزارش كريمي از مشخصات فني پروژه‌هاي زيرساختي، كريمي و وزير براي نخستين افتتاح آماده شدند. 
اين افتتاح كه به قول محمود خسروي "به طور زنده زنده " انجام و با كليك وزير ارتباطات روي كليد OK مسير به طور رسمي وارد شبكه شد. 

* روبان‌، كلنگ‌ و قيچي‌ متروك شد؛ افتتاح با يك كليك 

پروژه دوم با دعوت كريمي از فرزند شهيد نصرالهي و با همراهي وزير ارتباطات نيز به صورت الكترونيكي افتتاح شد تا يادمان بماند در افتتاح‌هاي وزارت ارتباطات ديگر روبان‌ها و كلنگ‌ها و قيچي‌ها كنار گذشته شده‌اند. 

* توسعه اينترانت، استراتژي وزارت ارتباطات 

در نهايت نوبت صحبت به وزير ارتباطات رسيد و در اين نوبت صحبت وزير، تقي‌پور حرف‌‌هاي جالب توجهي براي گفتن داشت. 
تقي‌پور كه در سخنانش بار‌ها با تاكيد بر لزوم سرعت بخشيدن به فعاليت‌ها، گفت: فرصت‌ها هميشه باقي نيست و كشورهاي ديگر منتظر ما نمي‌مانند؛ ضمن تشكر از همكارانم، تذكر مي‌دهم كه وقت زيادي براي شكار اين فرصت‌ها نداريم. 
وزير گفت: تصميم گرفتيم تمام توسعه‌ها در بستر IP باشد و به عنوان يك استراتژي مشخص به دلايل امنيتي و استقلال، توسعه اينترانت را در دستور كار داريم. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها