عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

30 هزار مشاور بايد در آموزش و پرورش استخدام شوند

30 هزار مشاور بايد در آموزش و پرورش استخدام شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:50 ب.ظ

 حميدرضا حاجي‌بابايي عصر امروز در مراسم نخستين گردهمايي اعضاي جامعه اسلامي فرهنگيان شهر تهران كه در كانون فجر آموزش و پرورش منطقه 9 تهران برگزار شد با بيان اينكه امروز بزرگترين و زيباترين جلوه معلمي، مقام معظم رهبري هستند اظهار داشت: هر آنچه امروز در دنيا به دست آورده‌ايم از تعليم و تربيت بوده است و همين عنصر نيز زمينه وقوع انقلاب مصر و تونس است. 

وي با اشاره به جايگاه ارزشمند معلمان در جامعه گفت:‌ 40 درصد دانش‌آموزان مراكز استعدادهاي درخشان (تيزهوشان) فرزندان معلمان هستند و در هر كجا كه قدم مي‌گذاريم آثار فعاليت فرزندان فرهنگيان مشاهده مي‌شود. 

حاجي ‌بابايي با اشاره به مهمترين اقدامات صورت گرفته براي تحول بنيادين در نظام آموزش و پرورش تصريح كرد: سياست‌هاي كلي نظام در بخش آموزش و پرورش در هفته گذشته به طور كامل به تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيد و بررسي سند ملي آموزش و پرورش به عنوان سند تحولي نظام تعليم و تربيت نيز در صحن شوراي عالي انقلاب فرهنگي آغاز شده است و تا پيش از عيد به پايان مي‌رسد. 

وزير آموزش و پرورش با اشاره به در دست بررسي بودن برنامه درسي ملي به عنوان نقشه راه كتب درسي دانش‌آموزان خاطرنشان كرد: به محض اينكه شوراي عالي انقلاب فرهنگي اعلام كند آماده چاپ كتب جديد بر مبناي برنامه‌ درسي ملي هستيم. 

حاجي بابايي با اشاره به ايجاد مركز آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات در جايگاه معاونت وزير در آموزش و پرورش تصريح كرد: اين مركز بايد تمام توليدات وزارتخانه اعم از كتاب، برگزاري آزمون‌ها و هر آنچه را كه قابل انتقال به مدرسه است ساماندهي كند. همچنين هر سال بايد روش تدريس كتاب‌ها تغيير كند و از زبده‌ترين معلمان بايد شيوه تدريس كتاب‌هاي جديد را جهت ارائه در سايت اين مركز به عموم معلمان آموزش دهند. 

وي افزود: علاوه بر آنكه معلمان بايد از داخل خانه به اين شبكه متصل باشند و روش‌هاي تدريس خود را به‌روز كنند تمام خانواده‌ها نيز بايد از طريق اين سامانه آموزش‌هاي لازم را ببينند. 

* ايجاد 2 اداره كل در آموزش و پرورش براي ارزيابي شاخص‌هاي تربيتي و آموزشي 

حاجي بابايي با اشاره به تحولات ساختاري وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: براي نخستين بار در 32 سال اخير 2 اداره كل «شاخص‌هاي تربيتي» و «شاخص‌هاي آموزشي» در ساختار آموزش و پرورش ايجاد شده است تا شاخص‌هاي آموزشي و تربيتي آموزش و پرورش در مناطق را ارزيابي كنند. 

وزير آموزش و پرورش از آموزش 500 هزار نفر از يك ميليون دانش‌آموز مشمول طرح آموزش شنا در سال جاري تا به امروز خبر داد و افزود:‌ با مصوبه هيئت دولت مقرر شده است تا 214 باب استخر ورزشي براي دانش‌آموزان با پرداخت 50 درصد هزينه‌هاي از سوي آموزش و پرورش و 50 درصد ديگر از سوي استانداري‌ها احداث شود. 

*‌ 30 هزار مشاور بايد در آموزش و پرورش استخدام شوند 

حاجي‌ بابايي با اشاره به استخدام 10 هزار مشاور در مدارس كشور در سال تحصيلي جاري تأكيد كرد: يك مدرسه با 500 دانش‌آموز حداقل به 5 مشاور احتياج دارد و با توجه به اهميت جايگاه مشاوره حداقل 30 هزار مشاور ديگر نيز بايد در آموزش و پرورش وارد شوند. 

وزير آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به طرح تعطيلي مدارس ابتدايي در روزهاي پنجشنبه تصريح كرد: بر اساس تحقيق دانشگاهي صورت گرفته در رابطه با اين طرح بيش از 78 درصد مردم با تعطيلي مدارس ابتدايي در روزهاي پنجشنبه موافقند و البته بايد توجه داشت كه بسياري از تعطيلي‌هاي مدارس از قبيل تاسوعا و عاشورا و سالگرد حضرت امام (ره) اثر تربيتي و اثر آموزشي دارد. 

حاجي بابايي ادامه داد: در حال حاضر 32 هفته كاري داريم كه با احتساب 24 ساعت در هفته در مجموعه 744 ساعت در مقطع ابتدايي فعاليت مي‌شود، اما در طرح جديد مدنظر آموزش و پرورش 34 هفته كاري با احتساب 25 ساعت در هفته (بدون احتساب روزهاي پنج‌شنبه) فعاليت خواهيم داشت كه معادل 850 ساعت فعاليت آموزش ابتدايي در سال تحصيلي خواهد شد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها