عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتصاب غذاي زندانيان فلسطيني در زندان‌هاي مصر

اعتصاب غذاي زندانيان فلسطيني در زندان‌هاي مصر
یک شنبه 1 اسفند 1389  05:52 ب.ظ

 خانواده‌هاي بازداشت شدگان فلسطيني در زندان‌هاي مصر با انتشار بيانيه‌اي اعلام كردند كه اسراي فلسطيني در زندان "العقرب حلوان " واقع در استان قاهره كه تعدادشان به 19 تن مي‌رسد بامداد ديروز شروع به اعتصاب غذا كردند. 

در بخش ديگر از اين بيانيه كه در سايت مركز اطلاع‌رساني فلسطين منتشر شد، آمده است: ما خانواده‌هاي بازداشت شدگان فلسطيني در زندان‌هاي مصر تحولات اين كشور را دنبال كرديم، از قيام خجسته 25 ژانويه بسيار شادمان گشتيم؛ قيامي كه رژيم ستمگر حسني مبارك را سرنگون كرد؛ رژيمي كه دست به فجيع‌ترين جنايات عليه فرزندان ملت ما در زندان‌ها زد، انتظار مي‌رفت كه در پرتو اظهارات مقامات شوراي عالي نيروهاي مسلح مبني بر آغاز مرحله نويني در مصر تمامي فرزندان ما آزاد گردند. 

در ادامه اين بيانيه آمده است: ناگهان غافلگير شديم كه نيروهاي ارتش مصر بار ديگر فرزندان ما را پس از رهايي شان از زندان بازداشت و در سلول‌هاي انفرادي و مملو از نجاسات و حشرات حبس كرده‌اند؛ به نحوي كه زندانبانان به آنان اجازه نمي‌دهند به حمام بروند يا لباس‌هاي خود را عوض كنند. 

خانواده‌هاي بازداشت شدگان ضمن محكوم كردن بدرفتاري زندانبانان با فرزندان‌شان خواستار پايان بخشيدن به اين اقدامات غير انساني شدند كه موجب تشديد اهانت به كرامت و حيثيت آنان و رنج و محنت‌هايشان شده است. 

خانواده‌هاي مذكور از سازمان‌هاي حقوق بشر داخلي و منطقه‌اي و بين المللي خواستند تا در راستاي آزادي فرزندان‌شان نقش آفريني كنند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها