عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امام‌جمعه ايجرود: "وحدت" آرزوهاي فتنه‌گران را بر باد داد

امام‌جمعه ايجرود: "وحدت" آرزوهاي فتنه‌گران را بر باد داد
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:08 ب.ظ

امام‌جمعه شهرستان ايجرود با بيان اينكه پيامبر گرامي اسلام(ص) منادي وحدت در جهان به شمار مي‌رود، گفت: ايشان با تدبير حكيمانه خود چندين‌بار بين مسلمانان وحدت ايجاد كردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين "قربانعلي محمدي‌مطلق"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه زنجان، با تبريك به مناسبت فرا رسيدن سالروز تولد رسول اكرم(ص) و امام صادق (ع)، ابراز كرد: وحدت، ذاتاً عامل ايجاد قدرت و همدلي بوده و به لحاظ عقلي و شرعي هم مي‌تواند عامل مؤثري در ايستادگي در برابر دشمنان باشد.

وي با اشاره به اينكه خداوند در قرآن كريم بر چنگ زدن به ريسمان الهي و دوري از هرگونه تفرقه تأكيد كرده است، گفت: حضرت محمد(ص) نيز در سايه همين وحدت بود كه تواست بر تمامي قدرت‌هاي زمان خويش فائق آيد.

امام جمعه ايجرود، وحدت موجود در ميان ملت ايران را عامل مؤثري در مقابله با دشمنان اين نظام در طول 32 سال گذشته عنوان كرد و گفت: بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، شاهد هجمه‌هاي زيادي از سوي دشمنان اين نظام بوده‌ايم كه همه اين هجمه‌ها به واسطه وحدت ملت ايران اسلامي در سايه پيروي از ولايت فقيه نقش بر آب شده است.

حجت‌الاسلام محمدي‌مطلق با اشاره به فتنه‌انگيزي برخي از دست‌نشانده‌هاي استكبار جهاني در داخل كشور، اظهار كرد: اگر وحدت ملت ايران نبود، بدون شك روزهايي مثل 9 دي سال گذشته يا 22 بهمن امسال در تقويم انقلاب اسلامي به يادگار نمي‌ماند و همين وحدت بود كه توانست آرزوهاي فتنه‌گران را در ايجاد تفرقه بر باد دهد.

وي در رابطه با تحركات صورت گرفته در كشورهاي مسلمان نيز يادآور شد: پيشرفت ايران در سايه نظام مقدس جمهوري اسلامي باعث شده است تا امروز شاهد بيداري ساير ملت‌هاي مسلمان و ايستادگي آنها در برابر ظلم و ستم حاكمان خود باشيم.

امام جمعه ايجرود با تأكيد بر اينكه موج بيداري امروز ملت‌هاي مسلمان، حاصل وحدت ملت ايران بعد از پيروزي انقلاب اسلامي است، خاطرنشان كرد: تنها تفاوت تحركات امروز در كشورهاي اسلامي با انقلابي كه مردم ايران در بهمن 57 خلق كردند، اين است كه ملت مسلمان كشورهايي همچون مصر، يمن، ليبي و بحرين از داشتن رهبر حكيم و شجاع محروم‌اند و اين در حالي است كه انقلاب اسلامي ايران با تدابير حكيمانه امام راحل شكل گرفت و با هدايت پيامبرگونه مقام معظم رهبري به قدرت اول جهان اسلام تبديل شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها