عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

74 روز غبار آلود کرمانشاه در يازده ماه سال؛

74 روز غبار آلود کرمانشاه در يازده ماه سال؛
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:09 ب.ظ

مديرکل هواشناسي استان کرمانشاه از ورود گرد و غبار از عصر امروز( اول اسفند) به جو استان خبر داد و گفت: اين پديده تا فردا شب ادامه خواهد داشت.

محسن قاسمي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: امروز و فردا به جز بارش باران و گرد و غبار پديده خاص ديگري در استان نخواهيم داشت.

وي افزود: گرد و غباري که از مرز وارد استان مي شود نسبتا غليظ خواهد بود و در قصرشيرين ديد افقي به کمتر از 1000 متر خواهد رسيد.

قاسمي در ادامه با بيان اين‌که در يازده ماهه امسال 74 روز هواي استان غبار آلود بوده است، گفت: اين آمار در سال گذشته 101 روز و در سال ماقبل آن 110 روز بوده است.

مديرکل هواشناسي استان کرمانشاه تصريح کرد: در مناطق مرزي استان، تعداد روزهايي که ديد افقي به دليل گرد و غبار بين 100 تا 100 متر بوده در سال جاري 14 روز، سال گذشته 25 روز و سال 87 ، 28 روز بوده است.

وي همچنين ميزان بارندگي‌هاي استان را در يازده ماهه امسال 204 ميلي متر عنوان کرد و گفت: اين آمار نسبت به ميانگين بلند مدت که 278.4 ميلي متر بوده 27 درصد کاهش نشان مي‌دهد.

قاسمي بيان كرد: ميانگين بارش استان نسبت به سال گذشته نيز که 332 ميلي متر بوده، 39 درصد کاهش نشان مي‌دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها