عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هشدار رييس اداره سلامت جمعيت وزارت بهداشت: بيش از ‌٤٠ درصد مردان كشور چاقند

هشدار رييس اداره سلامت جمعيت وزارت بهداشت: بيش از ‌٤٠ درصد مردان كشور چاقند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:34 ب.ظ

رييس اداره سلامت جمعيت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به بار بيماري‌هاي مردان كشور گفت: بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد كه بيش از 40 درصد مردان كشور چاقند و حدود 30 درصد آنها كم تحركند، براين اساس لازم است مردان توجه جدي به سلامت خود داشته باشند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، دكتر محمداسماعيل مطلق همزمان با هفته سلامت مردان در نشستي با خبرنگاران با اشاره به بررسي‌هاي انجام شده در زمينه بار بيماري‌ها در مردان كشور، گفت: حوادث ترافيكي و اعتياد به ترتيب در مردان 5 و 10 برابر زنان است. همچنين سقوط در مردان حدود 3 برابر زنان و حوادث ناشي از نيروهاي مكانيكي، قتل و خشونت،‌ بيماري‌هاي مزمن انسدادي ريه، بيماري‌هاي قلبي - ريوي، خودكشي، آسم، سوختگي، اسكيزوفرني، ايدز و HIV مثبت در مردان بيشتر از زنان است.

وي با استناد به بررسي‌هاي انجام شده در سال 1386، ادامه داد: نتايج اين بررسي‌ها حاكي از آن است كه 7/21 درصد مردان روزانه دخانيات مصرف مي‌كنند. حدود 30 درصد آنها داراي كلسترول بالاتر از زنان هستند كه تمام اين عوامل سبب شده تا از سال 85 به منظور جدي گرفتن بحث سلامت مردان، با همت انجمن اورولوژي روز و هفته سلامت مردان در نظر گرفته شود.

وي شعار امسال هفته سلامت مردان را «حركت براي سلامت مردان» عنوان كرد و افزود: حدود 5/6 ميليون نفر از جمعيت كشور سالمند هستند و اين سالمندي روز به روز در حال افزايش است. بر اين اساس بايد توجه ويژه‌اي به سلامت مردان و زنان سالمند كشور داشت.

مطلق در پايان گفت: مردان معمولا كمتر به پزشك مراجعه مي‌كنند و در مراجعه به مراكز بهداشتي - درماني تاخير دارند. بر همين اساس است كه اميد به زندگي مردان ايراني حدود 8/71 سال و زنان كشور حدود73 سال است. به اين ترتيب لازم است سلامت مردان جدي گرفته شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها