عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بزرگراه يخي 26 كيلومتري ركورد طولاني ترين راه يخي را از آن استوني كرد

بزرگراه يخي 26 كيلومتري ركورد طولاني ترين راه يخي را از آن استوني كرد
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:34 ب.ظ

دولت «استوني» اعلام كرد كه در پي وقوع كولاك و بارش برف بزرگراهي به طول 26 كيلومتر ميان اين كشور با يكي از جزاير نزديك يخ زده و طولاني‌ترين راه يخي جهان را تشكيل داده است.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «رايدو راندما» يكي از افسران پليس بزرگراهي و جاده‌اي استوني در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي دولتي اين كشور، عنوان كرد: طي چند سال گذشته هيچگاه اين بزرگراه كه استوني را به جزيره «هايوما» متصل مي‌كند، يخ نزده بود، اما امسال ما شاهد چنين وضعيتي بوديم، به طوري كه يخ به ضخامت 25 سانتي متر سطح اين بزرگراه را پوشانده بود.

اين مقام مسئول در ادامه به خبرگزاري فرانسه، خاطر نشان كرد: متاسفانه اين وضعيت باعث شد تا اين مسير 26 كيلومتري به طور كامل مسدود شود و دولت تصميم گرفت تا براي اولين بار به دليل وقوع اين رويداد از نمايندگان كتاب ركوردهاي گينس درخواست كند تا براي ثبت اين راه كه طولاني ترين بزرگراه يخي جهان است، دعوت كرده و هم اكنون نام استوني در اين كتاب جاي گرفته است.

به گزارش ايسنا، مسير 26 كيلومتري ميان استوني و اين جزيره 10 هزار نفري يكي از شلوغ ترين و پر رفت و آمدترين راه‌ها در آخر هفته‌هاست و اين يخ بندان باعث شد تا اين مسير به مدت يك هفته مسدود باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها