عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

همزمان با هفته وحدت؛ 53 پروژه عمراني در بخش مرزي راز و جرگلان بجنورد افتتاح شد

همزمان با هفته وحدت؛ 53 پروژه عمراني در بخش مرزي راز و جرگلان بجنورد افتتاح شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:34 ب.ظ

همزمان با هفته وحدت، 53 پروژه عمراني در بخش مرزي راز و جرگلان بجنورد افتتاح شد‌.

 

به گزارش ايسنا،ابوطالب شفقت، استاندار خراسان شمالي در آيين افتتاح اين پروژه‌ها ‌با تاكيد بر اين كه حفظ وحدت ميان مسلمانان همواره از سوي بزرگان و رهبران مذهبي مسلمان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: هفته وحدت نقش مهمي در تداوم همدلي و وحدت اقشار مختلف مردم اهل تسنن و تشيع و خنثي‌ساز توطئه‌هاي دشمنان نظام اسلامي داشته و خواهد داشت.

ابوطالب شفقت اظهار كرد: دشمنان توحيد و خداپرستي، براي نابود كردن اسلام ناب محمدي (ص) تلاش كرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پيامبر اعظم اسلام (ص) تا امروز قصد داشتند با ايجاد تفرقه بين مسلمانان از اشاعه و رشد اسلام جلوگيري كنند.

وي افزود: نيت دشمنان اسلام براي ايجاد تفرقه بين مسلمانان يك اصل اثبات شده است، از اين رو وحدت بين مسلمانان براي حيات جهان اسلام ضروري است.

نماينده عالي دولت در خراسان شمالي با تاكيد بر اين كه وحدت يكپارچه مسلمانان، احياگر واقعي قدرت جهان اسلام خواهد بود، تصريح كرد: اين وحدت مي‌تواند استكبار جهاني را به وحشت بيندازد.

وي وحدت را عامل مهمي در رشد و ترقي يك مملكت بيان كرد و گفت: ابتكار حضرت امام (ره) در نامگذاري هفته وحدت، اقدامي در خور تحسين بود كه در تاريخ ماندگار شد.

شفقت از تفرقه به عنوان عاملي براي شكاف و ايجاد خلل در يك جامعه ياد كرد و افزود: جهان اسلام، به ويژه ايران در عصر كنوني نيازمند تحكيم و تقويت وحدت است تا هيمنه استكبار جهاني را در هم بشكند.

وي خاطرنشان كرد: بزرگداشت ميلاد مسعود پيامبر اكرم(ص) و تقويت ريشه‌هاي وحدت اسلامي بيش از بيش موجب اتحاد، يكپارچگي و همدلي مسلمانان در اقصي نقاط عالم مي‌شود.

‌در اين آيين 53 پروژه عمراني بخش مرزي راز و جرگلان با اعتبار 42 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و ملي به بهره‌برداري رسيد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها