عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فرماندار كهگيلويه: در سال آينده، پروژه جديدي در شهرستان اجرا نمي‌شود

فرماندار كهگيلويه: در سال آينده، پروژه جديدي در شهرستان اجرا نمي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:36 ب.ظ

فرماندار شهرستان كهگيلويه گفت: از محل اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي سال 90 پروژه جديدي تعريف نخواهد شد و سياست دولت، تكميل پروژه‌هاي نيمه تمام است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه كهگيلويه و بويراحمد - نصرت الله انصاري در كميته برنامه ريزي شهرستان، اختصاص اعتبار به پروژه‌هاي نيمه تمام را مستلزم كار كارشناسي دقيق و اولويت بندي بر اساس نياز مردم عنوان كرد و افزود: مديران دستگاه‌هاي اجرايي از هم اكنون با هماهنگي بخشداران نسبت به اولويت بندي پروژه هاي عمراني، اقدام كنند تا كميته برنامه ريزي براساس كار كارشناسي و اولويت بندي به پروژه‌ها اعتبار اختصاص دهند.

 

وي، معارض اجتماعي را بزرگترين چالش فراروي مديران شهرستان دانست و اظهارداشت:يكي از تاثيرگذارترين مشكلات پيشرفت فيزيكي نداشتن و تأخير در پروژه‌ها، وجود معارض اجتماعي است؛ بخشداران با هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي، شوراهاي اسلامي و دهياران و افراد معتمد نسبت به رفع معارضات اقدام كنند چرا كه هزينه هاي هنگفتي در اين زمينه به دولت تحميل مي‌شود.

 

فرماندار شهرستان كهگيلويه خاطرنشان كرد: دستگاه‌ها و اداره‌ها بايد اطلاعاتي قوي و به روز داشته و بر نحوه پيشرفت فيزيكي پروژه‌ها نظارت جدي كنند و در دعوت از پيمانكاران، افراد توانمند داراي نيروي فني و توان مالي بالا را در اولويت واگذاري كارها قرار دهند.

 

انصاري تصريح كرد: دستگاه‌ها، سازمان‌ها و اداره‌ها بايد برنامه پنج ساله عمراني خود را به صورت كارشناسي شده به فرمانداري ارايه كنند و مبناي اين برنامه بايد سند چشم انداز و برنامه پنجم توسعه اقتصادي و اجتماعي باشد.

 

وي اضافه كرد: در طول سال به علت كار كارشناسي انجام نشده و مطالعه نشدن پروژه‌ها، دستگاه‌هاي اجرايي نسبت به جابه جايي اعتبارات اقدام مي كنند كه در پايان سال به همه مديران اعلام مي كنم در سال جديد هيچ گونه جابه جايي اعتبار پروژه‌ها نخواهيم داشت و در موافقتنامه‌ها اصلاحي انجام نخواهد شد مگر موارد حادي رخ دهد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها