عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيشنهاد شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه براي عضويت جمهوري اسلامي ايران در اين شورا

پيشنهاد شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه براي عضويت جمهوري اسلامي ايران در اين شورا
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:36 ب.ظ

در ديدار قائم مقام وزير علوم در امور بين الملل با عضو موسس و رئيس شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه که در معيت رئيس جمهور ترکيه به جمهوري اسلامي ايران سفر کرده بود، دو طرف با توجه به سوابق و قرابت فرهنگي، اجتماعي، جغرافيايي، تاريخي و علمي جمهوري اسلامي ايران و ترکيه، جايگاه ويژه اين دو کشور را در توسعه و ارتقاء جايگاه و سطح علمي کشورهاي منطقه و جهان مورد تاييد و تاکيد قرار دادند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، دکترارسلان قرباني در اين ديدار با اشاره به لزوم تشکيل " کميته مشترک همکاري‌هاي علمي و فناوري" بين دو کشور ايران و ترکيه، رشد اخير همکاري‌هاي همه جانبه به ويژه همکاري‌هاي علمي بين المللي با جمهوري ترکيه و توسعه روابط موجود بين دو کشور را قابل توجه دانست.

وي همچنين اهميت مقوله ديپلماسي علم، ايجاد ترافيک و تعامل علمي، عدم انحصاري بودن دانش و يافته هاي علمي، سطح بالاي توانمندي‌هاي دانشگاه‌ها و دانشجويان و استادان دو کشور ايران و ترکيه و ضرورت همکاري با دانشگاه‌ها و شوراي بين الملل دانشگاه‌هاي ترکيه را حائز اهميت و تاثيرگذار در منطقه و جهان قلمداد کرد .

به گزارش ايسنا، در اين ديدار اورهان حکمت عزيز اوغلو نيز ضمن اذعان به جايگاه ويژه سياسي، اقتصادي و علمي جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان، حضور ايران در سازمانهاي منطقه‌اي و بين المللي را يک واقعيت و يک امر غير قابل انکار دانست.

وي در ادامه با اشاره به نقش و ويژگيهاي شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه، ضمن پيشنهاد عضويت جمهوري اسلامي ايران و دانشگاه‌هاي کشورمان در شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه از مشارکت ايران در فعاليتهاي علمي و تحقيقاتي آن شورا استقبال کرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها