عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس انجمن اورولوژي ايران: مردان ايراني 5 اسفند تحت معاينه و مشاوره رايگان اورولوژي قرار مي‌گيرند

رييس انجمن اورولوژي ايران: مردان ايراني 5 اسفند تحت معاينه و مشاوره رايگان اورولوژي قرار مي‌گيرند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:37 ب.ظ

رييس انجمن اورولوژي ايران از معاينه و مشاوره رايگان مردان كشور توسط جمعي از اورولوژيست‌ها در پنجشنبه (پنجم اسفند ماه) خبر داد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، دكتر سيد جليل حسيني همزمان با آغاز هفته سلامت مردان در نشستي با خبرنگاران نسبت به بيماري‌هاي خطرناك و بدون علامت مردان هشدار داد و گفت: اين بيماري‌ها مي‌توانند به از دست رفتن عمر منجر شوند. تومور مثانه، تومور پروستات و نهفتگي ارگان زاينده نطفه در پسربچه‌ها از جمله بيماري‌هاي مهم و خطرناك مردان هستند.

وي سرطان مثانه را بدون علامت خواند و افزود: اين بيماري تنها با خونريزي مختصر در مثانه و تغيير رنگ ادرار همراه است. طي سال‌هاي گذشته با موارد پيشرفته اين بيماري در كشور مواجه بوديم، اين در حالي است كه اگر اين بيماري در مراحل اوليه تشخيص داده شود با جراحي مختصر، درمان شده و بيمار از طول عمر طبيعي برخوردار خواهد بود.

وي ادامه داد: تومور مثانه سالانه مرگ و مير زيادي به دنبال دارد. در ايران تومور مثانه حدود 48 درصد تومورها را به خود اختصاص داده است و در مجموع از ميان بيماري‌هاي مجاري ادراري، تومور مثانه از شايع‌ترين بيماري‌ها در سنين مختلف است.

وي با بيان اينكه تومور مثانه در مردان بيشتر از زنان است، گفت: مصرف سيگار، مصرف طولاني مدت داروهاي مسكن، عفونت‌هاي مزمن و همچنين مواجهات شغلي با رنگ، ‌لاستيك و مواد شيميايي از جمله عوامل خطر بروز تومور مثانه هستند. همچنين تومور مثانه از لحاظ ژنتيكي نيز به نوعي ثابت شده است.

حسيني تنها علامت سرطان پروستات را تغيير در ادرار عنوان كرد و گفت: همه مردان پروستات دارند. پروستات مردان از چهل سالگي بزرگ مي‌شود و برخي از اين موارد مي‌تواند سرطاني شود. متاسفانه سرطان پروستات در كشور بسيار زياد شده است، به گونه‌اي كه تومور پروستات از 33 درصد شيوع برخوردار است كه اين امر در جمعيت‌هاي مختلف متفاوت است.

رييس انجمن اورولوژي در ادامه به بيماري نهفتگي ارگان زاينده نطفه در پسربچه‌ها اشاره كرد و ادامه داد: اگر اين بيماري در پسربچه‌ها شناخته نشود مي‌تواند در بزرگسالي و هنگام ازدواج براي آنها مشكل ايجاد كند. به اين ترتيب هيچ نطفه‌اي در بدن آنها وجود نخواهد داشت، اين در حالي است كه با يك جراحي كوچك مي‌توان مشكل را برطرف كرد. بر اين اساس لازم است كودكان زير يك سال تحت معاينه ويزيت عمومي قرار بگيرند.

وي با اشاره به برنامه‌هاي در نظر گرفته شده براي هفته سلامت مردان در سال جاري گفت: طبق معمول هماهنگي‌هايي با وزارت بهداشت و ستاد دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران و استان‌ها صورت گرفته است. در حال حاضر 850 اورولوژيست در كشور وجود دارند كه حدود نيمي از آنها براي شركت در اين برنامه اعلام آمادگي كرده‌اند. علاقمندان مي‌توانند جهت اطلاعات بيشتر به سايت‌هاي اينترنتي www.iuanet.org، www.salamat.tehran.ir و www.port.health.gov.ir مراجعه كرده و يا با شماره تلفن 88526900 براي راهنمايي و مشاوره تماس بگيرند.

به گفته وي، سال گذشته در هفته سلامت مردان، حدود 15 هزار ويزيت توسط اورولوژيست‌هاي كشور صورت گرفت و همچنين حدود 25 هزار مشاوره تلفني توسط اورولوژيست‌ها انجام شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها