عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نماينده پارلمان گرجستان: توسعه‌ي روابط با ايران را دنبال مي‌كنيم

نماينده پارلمان گرجستان: توسعه‌ي روابط با ايران را دنبال مي‌كنيم
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:40 ب.ظ

نماينده پارلمان گرجستان گفت: استقلال و شفاف بودن در سياست با همسايگانمان و توسعه‌ي روابط با ايران را دنبال مي‌كنيم و به دنبال افزايش جذب سرمايه‌گذاري در ايران و به طور متقابل در گرجستان هستيم.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گئورگي آخولدياني، نماينده‌ي پارلمان گرجستان در سخناني در سمينار بين‌المللي جمهوري گرجستان، تجارب پيشين ـ چشم‌انداز فرارو، گفت: موقعيت ژئوپلتيكي و راهبردي دو كشور ايران و گرجستان منافع مشترك زيادي ايجاد كرده است و تاريخ دو كشور بدون ارزش‌هاي مشترك نمي‌تواند وجود داشته باشد.

وي در عين حال تصريح كرد: روابط مردمي ميان دو كشور به خوبي شناخته نشده است. گرجستان در طول تاريخ دچار بحران‌هاي مختلف از جمله بحران‌هاي قومي بوده است كه منجر به اشغال آبخازيا و اوستياي جنوبي شد.

اين نماينده‌ي پارلمان گرجستان تاكيد كرد: جنگ داخلي در طول تاريخ تبعات منفي براي كشور ما داشته است و اميدواريم مردم آينده‌ي خوبي براي خود بسازند.

آخولدياني با بيان اين‌كه ما ديدگاه‌هاي جديدي داريم اما سياستمداران ما نتوانستند از گذشته عبرت بگيرند و در سال 2008 شاهد جنگ ميان روسيه و گرجستان بوديم، افزود: به رسميت شناختن آبخازيا و اوستياي جنوبي اشتباه بزرگ روسيه بود و با اين كار اين كشور امنيت خود را مورد تهديد قرار داد.

وي تاكيد كرد: برخلاف روسيه، ايران از تماميت ارضي گرجستان حمايت كرده است و ما از دولت و ملت ايران تشكر مي‌كنيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها