عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يك فعال بحريني از احتمال فرار نخست‌وزير اين كشور خبر داد

يك فعال بحريني از احتمال فرار نخست‌وزير اين كشور خبر داد
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:41 ب.ظ

خبرگزاري العالم:
يك فعال بحريني از احتمال فرار نخست‌وزير اين كشور خبر داد

خبرگزاري فارس: يك فعال بحريني با اشاره به از هم گسيختگي رژيم بحرين، از وجود خبرهايي مبني بر فرار نخست وزير اين كشور خبر داد.


 

به گزارش فارس، شيخ "عيسي القصاص " عصر يكشنبه در گفتگو با شبكه خبري العالم اظهار داشت: وجود خبرهايي مبني بر فرار نخست وزير بحرين از اين كشور، عقب نشيني گسترده رژيم و اجازه دادن به تظاهر كنندگان براي برگزاري تحصني بزرگ در منطقه ديپلماتيك منامه كه مي تواند بر اقتصاد بحرين تاثير بگذارد، از علائم اين از هم گسيختگي است.

وي همچنين گفت: اين عقب نشيني آشكار از سوي ولي عهد بحرين، هر چند تا كنون ظاهري بوده است اما نشان دهنده آن است كه استفاده از زور با توجه به پايداري مردمي، بي فايده است. هيچ رژيمي نمي تواند چنين نافرماني مدني را تحمل كند زيرا تجربه كشورهاي مختلف گواه اين مسئله است.

اين فعال بحريني در خصوص احتمال فرار نخست وزير بحرين و اينكه آيا اين اقدام به معناي استعفا است، گفت: خبرهايي تاييد نشده در اين زمينه وجود دارد اما با توجه به پايداري مردمي، احتمال فرار وي را بعيد نمي دانم چون كه شخص نخست وزير سابقه اي سياه در بحرين دارد و وي متهم به دست داشتن در جناياتي عليه مردم است.

شيخ عيسي القصاص افزود: اعتراضات مردمي در حال گسترش است به طوري كه از همه پيش بيني ها فراتر رفته و در حال پيشروي است. حضور گسترده مردمي، رژيم را در مخمصه قرار داده است. اين پايداري گسترده مردمي منجر به دستاوردهايي واقعي و راه حلهايي ريشه اي خواهد شد.

وي با بيان اينكه تحركات بسيار زيادي از سوي گروهها صورت گرفته است به طوري كه پيش بيني نمي شد چنين اعتراضاتي عليه رژيم صورت بگيرد، گفت: مردم بحرين شاهد تحصن وكلا، تجمع پرستاران و پزشكان، تحصن معلمان و راهپيمايي آنان به سوي ميدان لؤلؤه بودند. آنان شعار "معلمان تا سرنگوني رژيم تحصن مي كنند " سر دادند.

 

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها