عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

70 فرقه براي انحراف نسل جوان فعاليت مي‌كنند

70 فرقه براي انحراف نسل جوان فعاليت مي‌كنند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:45 ب.ظ

يك استاد حوزه و دانشگاه:
70 فرقه براي انحراف نسل جوان فعاليت مي‌كنند

خبرگزاري فارس: يك استاد حوزه و دانشگاه گفت: در حال حاضر 70 فرقه فكري و فرهنگي در سطح كشور براي به انحراف كشاندن نسل جوان فعاليت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، حجت‌الاسلام عماد دخاني عصر شنبه در همايش بررسي فرقه‌هاي انحرافي در يزد با اشاره به رسوخ فرقه‌هاي انحرافي در ميان نسل جوان اظهار داشت: مسئولان و متوليان فرهنگ و امور مذهبي بايد با استفاده از ابزارهاي مختلف راه را براي فعاليت اين فرقه‌ها سد كنند.
وي افزود: معرفت و بصيرت دو ابزار اساسي براي مقابله با جريان‌هاي انحرافي و فرقه‌هاي ضاله است.
دخاني خاطرنشان كرد: براي مقابله با فرقه‌هاي انحرافي و ضاله، برخوردهاي سلبي كافي نيست بلكه براي مقابله با اين جريان‌ها بايد به ابزار روز مسلط شد و شكل‌هاي مختلف از نفوذ و گسترش آنها جلوگيري كرد.
وي با بيان اينكه اسلام ناب محمدي (ص) با احكام آسان و شيرين دريچه‌اي روشن در مقابل سياهي‌ها و تباهي‌هاي فرقه‌هاي انحرافي است، بيان داشت: تبليغ و ترويج اسلام ناب محمدي (ص) از ديگر راه‌هاي مقابله با فرقه‌هاي انحرافي و ضاله است.
دخاني با بررسي تحليلي برخي فرقه‌هاي انحرافي و نشانه‌هاي آنها تاكيد كرد: اگر به خوبي زيبايي‌هاي دين خود را تبليغ و ترويج كنيم، ديگر فضايي براي تبليغ اين فرقه‌ها باقي نخواهد ماند.
اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به حوزه گسترده فعاليت اين جريان خاطرنشان كرد: اگر اقدامات مناسب فرهنگي از جانب مسئولان و متوليان فرهنگي صورت نگيرد در آينده شاهد گسترش اين فرقه‌ها و گرويدن عده زيادي از جوانان ناآگاه به آنها خواهيم بود.
وي با اشاره به جمعيت محدود اين گروه‌ها در ايران و در شرايط فعلي، خواستار اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي مناسب فرهنگي براي مقابله با گسترش فعاليت آنان شد.
دخاني عنوان كرد: برخي جذابيت‌هاي ظاهري اين فرقه‌ها مورد توجه نسل جوان قرار مي‌گيرد و مسئولان بايد براي مقابله با اين فرقه‌هاي داراي برنامه باشند.
وي با بيان اينكه كشور ايالات متحده بر اساس آمارهاي رسمي سالانه 7 ميليارد دلار در زمينه گسترش شيطان‌پرستي هزينه مي‌كند، اظهار داشت: به اعتقاد آنان شيطان‌پرستي دين آينده دهكده جهاني است.
دخاني خاطرنشان كرد: اين كشورها براي تحقق اهداف و برنامه‌هاي خود برنامه‌ريزي‌هاي بسيار و سرمايه‌گذاري‌هاي كلاني كرده‌اند و در راه تحقق اهداف خود از تمام ابزارها استفاده مي‌كنند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها