عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هزار مدرسه خوزستان آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي هستند

هزار مدرسه خوزستان آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي هستند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:45 ب.ظ

مديركل امور شهري استانداري خوزستان:
هزار مدرسه خوزستان آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي هستند

خبرگزاري فارس: مديركل امور شهري استانداري خوزستان گفت: يك هزار مدرسه ،120كمپينگ و 37هتل با 3 هزار و 996 تخت آماده اسكان مهمانان نوروزي در استان هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، شاپور رستمي عصر شنبه در نشست ستاد راهيان نور استان در مهمانسراي شهيد رجايي استانداري اظهار داشت: براي اسكان و پذيرايي از مهمانان نوروزي و راهيان نور در استان دستورالعمل 28 ماده‌اي در رابطه با وظايف شهرداري‌ها و فرمانداران در بخش‌هاي مختلف تدوين و براي آنان ارسال شده تا به آماده‌سازي امكانات و پيش‌نيازها در ايام نوروز بپردازند.
وي افزود: در سال گذشته، 780 مدرسه براي اسكان مهمانان نوروزي در نظر گرفته شده بود كه امسال اين تعداد به يك هزار آموزشگاه رسيده است.
رستمي ادامه داد: بيشترين تعداد كمپينگ‌ها در اهواز برپا مي‌شود و با شهرداري اهواز نيز هماهنگي لازم صورت گرفته تا هشت نقطه را براي نصب ابزار و تجهيزات ورزشي عمومي و تامين مربي موردنياز در اين ايام براي اوقات فراغت مهمانان نوروزي آماده‌سازي كند.
مديركل امور شهري استانداري خوزستان خاطرنشان كرد: حمايت و پشتيباني و ارائه خدمات هر چه بيشتر و بهتر به كاروان‌هاي راهيان نور و مهمانان نوروزي در چند سال اخير هر ساله روند بهتري داشته كه كار ارزشمندي است و بايد ادامه يابد.
در نشست‌هاي پيشين مقرر شده بود غرفه‌هاي صنايع دستي در بازارچه‌هاي يادمان‌هاي شهداي خوزستان مستقر و صنايع‌دستي بومي و سنتي استان در اين غرفه‌ها عرضه شود.
همچنين نظارت دقيق بر بازارچه‌ها و فروش، به ويژه در يادمان‌هاي دهلاويه، هويزه و اروند توسط نيروي انتظامي، اختصاص 100هزار ليتر سهميه سوخت به صورت موقت براي وسايل گرمايشي كاروان‌ها، نصب سطل‌هاي زباله و تعيين محل دفع پسماندها از ديگر مصوبات ستاد كاروان‌هاي راهيان نور در خوزستان هستند.
همچنين مقرر شده بود استانداري خوزستان مبلغ 30 ميليون تومان براي اجراي سيم خاردار در اطراف يادمان‌هاي شلمچه، فكه و چذابه و به منظور تامين ايمني مسافران كاروان‌ها اختصاص دهد.
بر اساس صورت‌جلسه‌اي كه در نخستين نشست راهيان نور تدوين شده، براي هر كدام از دستگاه‌هاي اجرايي و شركت‌ها تعهداتي معين و در نشست‌هاي بعدي اين تعهدات پيگيري شد كه تاكنون نيمي از تعهدات دستگاه عملي شده است.
در مصوبات سفر هيئت دولت به خوزستان مقرر شد، براي فراهم كردن زمينه حضور و رفاه كاروان‌هاي راهيان نور به استان اعتبارات ملي اختصاص يابد؛ كه اين اعتبارات در حال پيگيري است اما تاكنون محقق نشده است.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها