عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استعدادهاي برتر مناطق محروم جذب مي‌شوند

استعدادهاي برتر مناطق محروم جذب مي‌شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

معاون آموزش و پرورش كرمان:
استعدادهاي برتر مناطق محروم جذب مي‌شوند

خبرگزاري فارس: معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان گفت: استعدادهاي برتر مناطق محروم از طريق مدارس نمونه جذب مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، ابراهيم شيخ‌بهايي عصر شنبه در گردهمايي مديران دبيرستان‌هاي شبانه‌روزي استان‌هاي كرمان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان با اشاره به اهداف دبيرستان‌هاي شبانه‌روزي اظهار داشت: مهم‌ترين مأموريت وزارت آموزش و پرورش افزايش درصد پوشش تحصيلي مناطق محروم است.
وي تصريح كرد: براي رسيدن به اين هدف در ابتدا بايد جمعيت محروم از تحصيل شناسايي شود و در مرحله بعد به جذب نيرو پرداخت كه با اين روش از هدر رفتن استعدادهاي كشور جلوگيري مي‌شود.
وي با تاكيد بر بحث نخبه‌پروري بيان داشت: مركز مدارس نمونه در استان تاسيس شده است كه استعدادهاي برتر از مناطق محروم از اين طريق جذب مي‌شوند.
شيخ‌بهايي افزود: در راستاي برقراري عدالت آموزشي بايد بالا‌ترين ظرفيت پذيرش به دانش‌آموزان روستايي اختصاص داده شود.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان خاطرنشان كرد: بايد به منظور كاهش افت تحصيلي دانش‌آموزان ارتقاي سطح كيفي آموزش مورد توجه قرار گيرد و با توجه به كم‌لطفي‌هايي كه به رشته علوم انساني شده است، توسعه متوازني بين رشته‌ها برقرار شود.
شيخ‌بهايي گفت: يكي ديگر از اهداف مهم آموزش و پرورش توسعه رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و كار و دانش است كه مديران بايد نسبت به اين مسئله نگاه برنامه‌اي داشته باشند.
وي اظهار داشت: فراهم كردن زمينه‌هاي مناسب براي تربيت دانش‌آموزان و تكريم و توجه ويژه به سرپرستان شبانه‌روزي از ديگر اهداف وزارت آموزش و پرورش است كه با توجه به جايگاه و شخصيتي كه براي آنها در نظرگرفته شده، بايد در انتخاب دقت ويژه‌اي صورت گيرد.
شيخ‌بهايي تصريح كرد: در مدارس شبانه‌روزي نبايد تنها به نيازهاي مادي و جسمي اكتفا شود، بلكه بايد مشكلات تربيتي، عاطفي و تحصيلي نيز مورد توجه قرار گيرد.
وي بيان داشت: جلوگيري از مهاجرت دانش‌آموزان روستايي به مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها يكي از دغدغه‌هاي اصلي آموزش و پرورش است كه به دليل عدم بودجه كافي اقدام قابل توجهي انجام نشده است.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان گفت: بزرگ‌ترين اتفاقي كه امروز در آموزش و پرورش در شرف وقوع است، تحول بنيادين است كه برنامه‌ريزي‌ها و طرح‌هاي فراواني براي اجراي صحيح و پيشبرد اين مسئله صورت گرفته است.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها