عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

استعدادهاي برتر مناطق محروم جذب مي‌شوند

استعدادهاي برتر مناطق محروم جذب مي‌شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

معاون آموزش و پرورش كرمان:
استعدادهاي برتر مناطق محروم جذب مي‌شوند

خبرگزاري فارس: معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان گفت: استعدادهاي برتر مناطق محروم از طريق مدارس نمونه جذب مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، ابراهيم شيخ‌بهايي عصر شنبه در گردهمايي مديران دبيرستان‌هاي شبانه‌روزي استان‌هاي كرمان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان با اشاره به اهداف دبيرستان‌هاي شبانه‌روزي اظهار داشت: مهم‌ترين مأموريت وزارت آموزش و پرورش افزايش درصد پوشش تحصيلي مناطق محروم است.
وي تصريح كرد: براي رسيدن به اين هدف در ابتدا بايد جمعيت محروم از تحصيل شناسايي شود و در مرحله بعد به جذب نيرو پرداخت كه با اين روش از هدر رفتن استعدادهاي كشور جلوگيري مي‌شود.
وي با تاكيد بر بحث نخبه‌پروري بيان داشت: مركز مدارس نمونه در استان تاسيس شده است كه استعدادهاي برتر از مناطق محروم از اين طريق جذب مي‌شوند.
شيخ‌بهايي افزود: در راستاي برقراري عدالت آموزشي بايد بالا‌ترين ظرفيت پذيرش به دانش‌آموزان روستايي اختصاص داده شود.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان خاطرنشان كرد: بايد به منظور كاهش افت تحصيلي دانش‌آموزان ارتقاي سطح كيفي آموزش مورد توجه قرار گيرد و با توجه به كم‌لطفي‌هايي كه به رشته علوم انساني شده است، توسعه متوازني بين رشته‌ها برقرار شود.
شيخ‌بهايي گفت: يكي ديگر از اهداف مهم آموزش و پرورش توسعه رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و كار و دانش است كه مديران بايد نسبت به اين مسئله نگاه برنامه‌اي داشته باشند.
وي اظهار داشت: فراهم كردن زمينه‌هاي مناسب براي تربيت دانش‌آموزان و تكريم و توجه ويژه به سرپرستان شبانه‌روزي از ديگر اهداف وزارت آموزش و پرورش است كه با توجه به جايگاه و شخصيتي كه براي آنها در نظرگرفته شده، بايد در انتخاب دقت ويژه‌اي صورت گيرد.
شيخ‌بهايي تصريح كرد: در مدارس شبانه‌روزي نبايد تنها به نيازهاي مادي و جسمي اكتفا شود، بلكه بايد مشكلات تربيتي، عاطفي و تحصيلي نيز مورد توجه قرار گيرد.
وي بيان داشت: جلوگيري از مهاجرت دانش‌آموزان روستايي به مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها يكي از دغدغه‌هاي اصلي آموزش و پرورش است كه به دليل عدم بودجه كافي اقدام قابل توجهي انجام نشده است.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان گفت: بزرگ‌ترين اتفاقي كه امروز در آموزش و پرورش در شرف وقوع است، تحول بنيادين است كه برنامه‌ريزي‌ها و طرح‌هاي فراواني براي اجراي صحيح و پيشبرد اين مسئله صورت گرفته است.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها