عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كاهش 40 درصدي مصرف آرد در چهارمحال و بختياري

كاهش 40 درصدي مصرف آرد در چهارمحال و بختياري
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

دبير تعزيرات آرد و نان چهارمحال و بختياري خبر داد:
كاهش 40 درصدي مصرف آرد در چهارمحال و بختياري

خبرگزاري فارس: دبير تعزيرات آرد و نان چهارمحال و بختياري از كاهش 40 درصدي مصرف آرد در اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، علي سعيدي‌نژاد بعد از ظهر امروز در نشست تعزيرات آرد و نان در شهرستان بروجن با اعلام اين مطلب اظهار داشت: سرانه مصرف آرد قبل از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها از 11هزار تن در ماه به 3.5 هزار تن در ماه كاهش يافته است.
وي افزود: ميزان يارنه آرد اين استان 400 ميليارد ريال بوده كه با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اين ميزان نيز به 6 ميليارد ريال كاهش پيدا كرده است.
سعيدي‌نژاد با تأكيد بر ارتقاي كيفيت نان در اين استان ارتقاي گندم توليد داخل يكي از راهكارهاي ارتقاي كيفيت نان عنوان كرد و گفت: برهمين اساس برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي كشاورزان و گندم‌كاران در اولويت بايد قرار داده شود چراكه كاشت و يا وارد كردن گندم مرغوب به اين استان در ارتقاي كيفيت آرد و بالطبع ارتقاي نان توليد شده بسيار موثر است.
دبير تعزيرات آرد و نان چهارمحال و بختياري در ادامه بر ضرورت ارتقاي سطح علمي نانوايان در راستاي پخت اصولي و صحيح نان تاكيد كرد و گفت: با توجه به بي‌اطلاعي يا كم‌اطلاعي اكثر نانوايان از مباحث علمي پخت نان، استفاده از مطالب علمي توسط خبازان در كيفيت پخت نان نقش تأثيرگذاري ايجاد مي‌كند.
وي با بيان اينكه حق انتخاب آرد با نانوايان است، گفت: اعطاي حق انتخاب آرد به نانوايان از اوايل نيمه دوم بهمن ماه سال‌جاري با بيش از 15 تفاهمنامه‌اي كه از اتحاديه‌ها دريافت شده عملياتي و اجرايي شده است.
سعيدي نژاد از وجود بيش از هفت كارخانه آرد در اين استان خبر داد و افزود: آرد توليدي در اين استان در مقايسه با آرد ساير استان‌هاي همجوار از كيفيت قابل توجهي برخوردار است كه اين مهم از شاخص‌هاي اساسي استان محسوب مي‌شود.
سعيدي نژاد بر ضرورت كيفيت بخشي پخت نان توسط خبازان در اين استان تأكيد كرد و گفت: ايجاد مجتمع‌هاي نان و رقابت صحيح و اصولي بين نانوايان از مؤلفه‌هاي مؤثر در ارتقاي كيفيت نان به شمار مي‌رود.
فرماندار شهرستان بروجن نيز در اين نشست با اشاره به اينكه اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها گام مثبتي در هدفمندي قيمت و كيفيت نان است، گفت: لازم است تا مسئولان استاني نسبت به افزايش كيفيت نان مصرفي مردم وزن چانه نان تافتون از 200 گرم به 250 گرم افزايش يابد.
فتاح كرمي اضافه كرد: هم اكنون 100 واحد نانوايي دولتي و 50 واحد نانوايي آزاد پز در شهرستان بروجن فعاليت مي‌كنند.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها