عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نيازمند تحول در شيوه برگزاري برنامه‌هاي هفته وحدت هستيم

نيازمند تحول در شيوه برگزاري برنامه‌هاي هفته وحدت هستيم
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

رئيس اداره تبليغ تبليغات اسلامي همدان:
نيازمند تحول در شيوه برگزاري برنامه‌هاي هفته وحدت هستيم

خبرگزاري فارس: رئيس اداره امور فرهنگي و تبليغ تبليغات اسلامي استان همدان گفت: نيازمند تحول جدي در شيوه برگزاري برنامه‌هاي هفته وحدت هستيم.

حجت‌الاسلام جواد حيدري‌راد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: با توجه به شرايط فعلي جهان، دشمن به دنبال اين است كه بين مسلمانان تفرقه بيندازد و براي هر گروه اسم خاصي بگذارد و نام مذاهب اسلامي را از هم تفكيك كند.
وي افزود: دشمن درصدد است كه در صفوف مسلمانان رخنه كند چرا كه اگر امت اسلامي يد واحده باشند و با هم متحد شوند آنها نمي‌توانند برنامه‌‌هاي شوم خود را عملي كرده و از مسلمانان سو استفاده كنند، بنابراين تفرقه بهترين فرصت و بستر براي سوء استفاده دشمن است.
رئيس اداره امور فرهنگي و تبليغ تبليغات اسلامي استان همدان گفت: جاي تأسف دارد كه در بين امت اسلامي با اين تعداد كشورهاي اسلامي كه در اكثريت نيز هستند، وحدت بسيار كمرنگ است در صورتي كه اتحاد همه مسلمانان جهان مي‌تواند ساختار جديدي را در جهان ايجاد كند.
وي ادامه داد: زماني كه كشورها و ملت‌هاي اسلامي گفتمان واحدي داشته باشند به زيبايي مي‌تواند در جهان تحولي شگرف را رقم بزند كما اينكه در حال حاضر بارقه‌هايي از اين تفكر در جهان در حال اجراست.
حيدري‌راد تصريح كرد: با توجه به اينكه در ايران اسلامي اكثريت را شيعيان تشكيل داده و برادران اهل تسنن در اقليت هستند، و نيز با توجه به اينكه شيعه در اوج قدرت بود امام راحل(ره) بحث وحدت را مطرح كرد و تقويت برادري و انس و الفت را با برادران اهل سنت را تأكيد كرد و خود نيز تا پايان عمر به عنوان يك پيشواي پيشتاز به اين مهم عمل كرد.
وي افزود: ما بايد روي مشتركات بين دو فرقه شيعه و سني تأكيد كنيم چون نقاط اشتراكمان خيلي بيشتر از نقاط افتراقمان است ولي جاي تأسف دارد كه غفلت مي‌كنيم و معمولاً به جاي تأكيد بر نقاط اشتراك بر روي نقاط اختلافي كه بسيار جزئي و كم هستند، تأكيد مي‌كنيم در حالي كه در فروعات نيز اختلاف خيلي كم است.
رئيس اداره امور فرهنگي و تبليغ تبليغات اسلامي استان همدان اظهار داشت: در حالي كه اختلاف بين شيعه و سني بسيار كم و در مسائل فقهي و كلامي است، دشمن طوري از ابتدا برنامه‌ريزي كرده كه معمولاً ما روي نكات اختلافي جزئي تأكيد و بحث مي‌كنيم در حالي كه مشتركات بسيار زيادي داريم و اختلافات بر روي نكات فكري است.
وي تصريح كرد: برنامه‌هاي عادي كه هر ساله به مناسبت هفته وحدت برگزار مي‌شود، به هيچ عنوان مناسب نيست و دستگاه‌هاي فرهنگي‌ بايد به سمتي بروند كه از يك ماه قبل از شروع اين هفته براي برنامه‌هاي آن تصميم بگيرند.
حيدري‌راد اضافه كرد: دستگاه‌هاي متولي بايد از قبل از شروع هفته وحدت برنامه‌ريزي كنند كه در اين هفته كه فرصتي براي مسلمانان است، برنامه‌ها پربار شود و برنامه‌هاي اولاً شادي برگزار كنيم كه جو عمومي جامعه به سمت شادي و نشاط برود كه حتي كودكان نيز احساس تفاوت كنند.
وي گفت: بزرگان و علماي ما بايد با يكديگر به ميزباني هر دو صنف برداران شيعه و سني نشست‌هايي را برگزار كنند چون اين مهم براي تقويت وحدت و انس و الفت بين هر دو فرقه مؤثر است.
رئيس اداره امور فرهنگي و تبليغ تبليغات اسلامي استان همدان اظهار داشت: صدا و سيما و مطبوعات ما نسبتاً برنامه‌هاي خوبي در هفته وحدت دارند ولي برنامه‌ها با هر ديدگاهي كه بنگريم و به هر ميزان هم كه خوش‌بين باشيم آن چنان كه شايسته و بايسته است، نيست و نيازمند يك تحول جدي در شيوه برگزاري برنامه‌هاي هفته وحدت هستيم.
وي گفت: اگر بتوانيم ستادي را براي برگزاري برنامه‌هاي هفته وحدت در هر وزارتخانه، استان و شهرستاني تشكيل دهيم به راحتي مي‌توان متناسب با آن برنامه‌ريزي كرد و يك دبيرخانه دائمي نيز براي مهم در همه استان‌ها و شهرستان‌ها داير شود.
حيدري‌راد خاطرنشان كرد: امسال اتفاقي در آستانه هفته وحدت افتاد كه در آن دشمنان خواستند تفرقه ايجاد كنند ولي به حمد الهي سبب وحدت بيشتر شد و راهپيمايي پرشوري كه بعد از جريان كنترل شده و هدايت شده خارج كه 25 بهمن ماه در كشور شكل گرفت و در صدد ضربه به نظام بود، موجبات وحدت بيشتر را فراهم كرد.
وي در پايان گفت: مسئولان ما در سطح كلان كشور بايد مواظب باشند كه اگر اختلاف جزئي هم وجود دارد در مسائل سياسي كه طبيعي‌تر از همه مسائل بوده آميخته با قدرت، مسئوليت و شيوه اجراست، اين اختلاف نظرها اولاً بروز پيدا نكند و سبب ضربه زدن به وحدت و تماميت ارضي، امنيت سياسي، اجتماعي و فرهنگي جامعه نشود كه تنها راهكار اين مهم نيز تبعيت همه جريان‌هاي سياسي و اشخاص از مقام معظم رهبري است.
انتهاي پيام/غ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها