عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آمريكا در پي القاي نبود وحدت در ايران است

آمريكا در پي القاي نبود وحدت در ايران است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

امام جمعه نهاوند:
آمريكا در پي القاي نبود وحدت در ايران است

خبرگزاري فارس: امام جمعه نهاوند گفت: آمريكا و ايادي آن در پي آن هستند تا وانمود كنند كه در ايران وحدت وجود ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمين عباسعلي مغيثي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با تبريك هفته وحدت، وحدت را عامل پيروزي هر ملت و امت در هر زمان و مكان دانست و افزود: با توجه به اينكه يكي از بزرگان دين به عنوان مرحوم كاشف‌الغطا مي‌فرمايد اساس دين اسلام بر دو كلمه توحيد و متحد بودن استوار است بايد آن را سرلوحه امور سياسي، اقتصادي و اجتماعي قرار دهيم تا بتوانيم پيروزي‌هايي را داشته باشيم.
وي تصريح كرد: وحدت از دستورات اوليه اسلام است به طوري كه علاوه بر وجود آيات و روايات و توصيه بزرگان مبني بر داشتن وحدت، تجربه 30 ساله انقلاب نيز نشان داد كه هر زمان وحدت كلمه بوده به اهدافمان رسيديم.
امام جمعه نهاوند خاطرنشان كرد: در هر زماني كه شيطان و شياطين به هر علت به ويژه نبود وحدت در بين جوامع توانستند در بين آنها تفرقه ايجاد كنند، ضربه‌هايي را متحمل شديم كه اهميت وحدت را مي‌توان از اين امر درك كرد.
وي با اشاره به مسائل رخداده در مصر اظهار داشت: حوادثي كه در مصر افتاد، نتيجه وحدت، اتحاد و همدلي ميان مردم بود كه توانست كشوري را از استكبار، ظلم و جور رهايي بخشد.
مغيثي در ادامه ابراز داشت: آمريكا و ايادي آمريكا در پي آن هستند تا وانمود كنند كه در ايران وحدت وجود ندارد و اين الهام‌بخشي انقلاب را از ما بگيرند به همين علت در حوادث اخير اين فتنه‌گران بودند كه به دنبال وانمود كردن اين بودند كه ايران خود مشكل دارد و نمي‌تواند منادي وحدت باشد.
وي با اشاره به اينكه وظيفه همه ما و مسئولان حفظ وحدت كلمه به عنوان يك كار اساسي است، بيان داشت: مسئولان كشور بايد به خاطر داشته باشند كه وحدت را قبول دارند و هر اقليتي كه به هر بهانه آب در آسياب دشمن مي‌ريزند به طور يقين در اين زمينه شكست خورده و نمي‌تواند بر وحدت ملي لطمه‌اي وارد كنند.
امام جمعه نهاوند خاطرنشان كرد: مسئولان كشور با وحدت و اتحاد خود برخورد لازم را با سران، عوامل و حاميان فتنه داشته باشند و بيش از اين مسامحه نكنند.
وي با بيان اينكه هفته وحدت حاصل تفكرات ناب امام خميني(ره) است، افزود: همه شيعيان و اهل سنت بايد بدانند وقتي امام خميني 12 تا 17 ربيع‌الاول را هفته وحدت نامگذاري كرده است و هر دو مذهب شيعه و سني در اعياد آن دخيل هستند بايد اختلافات كنار گذاشته شده و بر وحدت يكديگر تأكيد داشته باشند.
مغيثي در پايان افزود: اگر وحدت بين مسلمانان بتواند استحكام لازم را داشته باشد، امت اسلامي مي‌توانند به راحتي و با اتكا به پروردگار متعال و در مقابل مستكبران ايستاده و گام‌هاي مثبتي در راه رسيدن به اهداف بردارند.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها