عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

ورود 500 هزار گردشگر به سيريك

ورود 500 هزار گردشگر به سيريك
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:46 ب.ظ

در ايام نوروز 90 پيش‌بيني مي‌شود؛
ورود 500 هزار گردشگر به سيريك

خبرگزاري فارس: فرماندار سيريك ورود بيش از 500 گردشكر در ايام نوروز 1390 به اين شهرستان را پيش‌بيني كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سيريك در شرق هرمزگان، محمد فلاح‌كهن در نشست ستاد تسهيلات نوروزي اين شهرستان، توريسم و گردشگر را يكي از راه‌هاي مهم توسعه و رونق اقتصادي همه جانبه براي جوامع دانست و گردشگران را مبلغاني بزرگ در راستاي معرفي و شناسايي هر شهرستان و منطقه به نقاط ديگر عنوان كرد.
وي افزود: به منظور تسهيل و ارائه خدمات بهتر و آسان‌تر به ميهمانان نوروزي شهرستان كميته‌هاي 10 گانه اسكان، تبليغات و اطلاع رساني، امنيت، كنترل و نظارت، راهنمايي گردشگران، روستايي، سوخت، امداد و نجات، بهداشت، تداركات و پشتيباني تشكيل شد.
فرماندار شهرستان ساحلي سيريك با بيان اينكه جهانگردي بزرگ‌ترين تحرك اجتماعي بشر است كه مي‌تواند منشا عميق‌ترين اثرات فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ميان ملت‌ها باشد، اظهار داشت: صنعت جهانگردي امروزه با توجه به ميزان سرمايه‌گذاري و صرف هزينه‌ها در مقايسه با ساير صنايع، صاحب بيشترين درآمد براي هر جامعه است.
فلاح‌كهن بيان داشت: مهم‌ترين مناطق گردشگري شهرستان سيريك بندر كوهستك، قدمگان شاه نعمت‌الله‌ولي پالور، بازارچه ميشي، خور آذيني و جنگل‌هاي حرا، ساحل شهر سيريك، سواحل روستاهاي گهردو، كرپان، گروگ و مناطق سرسبز و طبيعي روستاي كنارجو است.
رئيس ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان سيريك اضافه كرد: به منظور دسترسي آسان و راحت‌تر مسافران و گردشگران نوروزي به مناطق و جاهاي ديدني و تفريحي شهرستان برنامه‌هاي و فعاليت‌هاي مختلفي شامل طراحي و نصب بيلبوردهاي تبليغاتي در مبادي ورودي، نصب چادرها اطلاع رساني، طراحي و چاپ برشور، نقشه راهنما و موقعيت شهرستان تهيه و در اختيار مسافران محترم قرار مي‌گيرد.
فرماندار سيريك با بيان اينكه شهرستان سيريك در سال گذشته رتبه چهارم گردشگري استان را كسب كرده، ابراز داشت: پيش‌بيني مي‌شود در ايام نوروز سال 1390 بيش از 500 هزار نفر گردشگر از شهرستان ديدن كنند.
شهرستان نوبنياد سيريك كه در كرانهٔ درياي عمان قرار دارد در گذشته بخشي از شهرستان ميناب محسوب مي‌شد.
اين شهرستان از طريق راه اصلي در ۷۰ كيلومتري شمال ميناب و ۱۵۰ كيلومتري جنوب شرقي جاسك قرار دارد.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها