عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدارس بايد دانش‌آموزان پژوهش‌محور تربيت كنند

مدارس بايد دانش‌آموزان پژوهش‌محور تربيت كنند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:49 ب.ظ

معاون آموزش و پرورش هرمزگان:
مدارس بايد دانش‌آموزان پژوهش‌محور تربيت كنند

خبرگزاري فارس: معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: بايد توجه ويژه داشته باشيم كه دانش‌آموزان را پژوهش‌محور تربيت كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، ابراهيم خوشبخت عصر شنبه در جمع مديران دبيرستان‌هاي شبانه‌روزي استان‌هاي كرمان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان در راستاي تبيين عملكرد مدارس هرمزگان اظهار داشت: آموزش و پرورش بايد اقدامات اساسي انجام دهد كه از جمله آن‌ تكريم و توجه ويژه به مديران مدارس است.
وي بيان داشت: بايد براي خلاقيت سطح علمي دبيران، آموزش‌هاي ويژه‌اي ديده شود.
خوشبخت افزود: بايد نگاه خود را نسبت به دانش‌آموزان تغيير داده و آنها را نه‌تنها براي ورود به دانشگاه بلكه براي زندگي آينده در جامعه تربيت كنيم.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان تصريح كرد: بايد توجه ويژه داشته باشيم كه دانش‌آموزان را پژوهش‌محور بار بياوريم و فقط تاكيد ما نسبت به پژوهش آكادميك نباشد.
خوشبخت با اشاره به آمار مدارس هرمزگان گفت: در استان هرمزگان 21 منطقه آموزشي وجود دارد كه برخي از آنها تنها چند دانش‌آموز دارد و چهار جزيره فاقد مدرسه شبانه‌روزي هستند.
وي خاطرنشان كرد: در پايه اول متوسطه 26 هزار و 980 نفر، پايه دوم 13 هزار و 943 نفر، در پايه سوم 10 هزار و 771 نفر و پيش‌دانشگاهي 8 هزار و 190 نفر مشغول به تحصيل هستند.
خوشبخت اظهار داشت: در استان هرمزگان 94 دبيرستان شبانه‌روزي عادي فعال است كه 18 هزار و 420 دانش‌آموز دارد.
وي با بيان اينكه ضريب اشتغال رسمي دبيران در هرمزگان يك درصد و بعضي دروس تا سه درصد است، افزود: طرح‌هاي بومي خوبي در حال اجرا است كه از جمله آن‌ها طرح زيارت، زنگ افتخار و تجليل از دبيران، طرح جشنواره تقدير از دانش‌آموزان موفق به ويژه روستاهاي محروم، تقدير از رتبه‌هاي زير يك‌هزار كنكور سراسري و طرح دلنوشته است.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: از آنجا كه در مدارس، مشاوره به معناي واقعي صورت نگرفته تا به دانش‌آموزان در برنامه‌ريزي انتخاب رشته و شغل كمك كند، كارگاه‌هايي به مدت شش تا هشت ساعت با عنوان برنامه فرداي من، تشكيل شده است كه اطلاعات لازم در اين زمينه در اختيار دانش‌آموزان در داخل و خارج استان قرار مي‌دهند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها