عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مدارس بايد دانش‌آموزان پژوهش‌محور تربيت كنند

مدارس بايد دانش‌آموزان پژوهش‌محور تربيت كنند
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:49 ب.ظ

معاون آموزش و پرورش هرمزگان:
مدارس بايد دانش‌آموزان پژوهش‌محور تربيت كنند

خبرگزاري فارس: معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: بايد توجه ويژه داشته باشيم كه دانش‌آموزان را پژوهش‌محور تربيت كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، ابراهيم خوشبخت عصر شنبه در جمع مديران دبيرستان‌هاي شبانه‌روزي استان‌هاي كرمان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان در راستاي تبيين عملكرد مدارس هرمزگان اظهار داشت: آموزش و پرورش بايد اقدامات اساسي انجام دهد كه از جمله آن‌ تكريم و توجه ويژه به مديران مدارس است.
وي بيان داشت: بايد براي خلاقيت سطح علمي دبيران، آموزش‌هاي ويژه‌اي ديده شود.
خوشبخت افزود: بايد نگاه خود را نسبت به دانش‌آموزان تغيير داده و آنها را نه‌تنها براي ورود به دانشگاه بلكه براي زندگي آينده در جامعه تربيت كنيم.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان تصريح كرد: بايد توجه ويژه داشته باشيم كه دانش‌آموزان را پژوهش‌محور بار بياوريم و فقط تاكيد ما نسبت به پژوهش آكادميك نباشد.
خوشبخت با اشاره به آمار مدارس هرمزگان گفت: در استان هرمزگان 21 منطقه آموزشي وجود دارد كه برخي از آنها تنها چند دانش‌آموز دارد و چهار جزيره فاقد مدرسه شبانه‌روزي هستند.
وي خاطرنشان كرد: در پايه اول متوسطه 26 هزار و 980 نفر، پايه دوم 13 هزار و 943 نفر، در پايه سوم 10 هزار و 771 نفر و پيش‌دانشگاهي 8 هزار و 190 نفر مشغول به تحصيل هستند.
خوشبخت اظهار داشت: در استان هرمزگان 94 دبيرستان شبانه‌روزي عادي فعال است كه 18 هزار و 420 دانش‌آموز دارد.
وي با بيان اينكه ضريب اشتغال رسمي دبيران در هرمزگان يك درصد و بعضي دروس تا سه درصد است، افزود: طرح‌هاي بومي خوبي در حال اجرا است كه از جمله آن‌ها طرح زيارت، زنگ افتخار و تجليل از دبيران، طرح جشنواره تقدير از دانش‌آموزان موفق به ويژه روستاهاي محروم، تقدير از رتبه‌هاي زير يك‌هزار كنكور سراسري و طرح دلنوشته است.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: از آنجا كه در مدارس، مشاوره به معناي واقعي صورت نگرفته تا به دانش‌آموزان در برنامه‌ريزي انتخاب رشته و شغل كمك كند، كارگاه‌هايي به مدت شش تا هشت ساعت با عنوان برنامه فرداي من، تشكيل شده است كه اطلاعات لازم در اين زمينه در اختيار دانش‌آموزان در داخل و خارج استان قرار مي‌دهند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها