عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رويكرد شهرداري به سمت ايجاد فرهنگسراهاي تخصصي است

رويكرد شهرداري به سمت ايجاد فرهنگسراهاي تخصصي است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:50 ب.ظ

شهردار تبريز:
رويكرد شهرداري به سمت ايجاد فرهنگسراهاي تخصصي است

خبرگزاري فارس: شهردار تبريز رويكرد شهرداري را به سمت ايجاد فرهنگسراهاي تخصصي دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز، عليرضا نوين در مراسم راه‌اندازي فرهنگسراي فن‌آوري اطلاعات شهرداري تبريز، راه‌اندازي اين فرهنگسرا را تمركز و تجميع فعاليت‌ها و برنامه‌هاي ستادي شهرداري در حوزه شهر، شهرداري و شهروند الكترونيك اعلام و اظهار داشت: با راه‌اندازي اين فرهنگسرا و استقرار ستاد آموزش‌هاي نوين شهرداري در آن از اين پس همه مراحل هدايت، آموزش و برنامه‌ريزي‌هاي كلان شهرداري در حوزه شهروند الكترونيك از طريق اين فرهنگسرا انجام خواهد پذيرفت.
وي در ادامه رويكرد شهرداري تبريز را به سمت ايجاد فرهنگسراهاي تخصصي دانست و افزود: در همين راستا شهرداري تبريز نسبت به راه‌اندازي فرهنگسراي قرآني، فرهنگسراي هنرمندان، فرهنگسراها و پارك‌هاي بانوان و فرهنگسراي فن‌آوري اطلاعات اقدام كرده است.
شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حركت پر شتاب دنيا به سمت بهره‌مندي و استفاده از فن‌‌آوري‌هاي نوين بر ضرورت تحقق شهر الكترونيك تأكيد و خاطرنشان كرد: با وجود آن كه در سايه سياست‌هاي نظام و طي دهه‌هاي گذشته و با تلاش‌هاي نهضت سوادآموزي بي‌سوادي الفبايي در كشور ريشه‌كن شده با اين حال به علت توسعه فن‌آوري‌هاي روز و با توجه به آن كه امروز شاخص سواد در دنيا تسلط به زبان و فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات اعلام شده استقرار شهر، شهروند، شهرداري و دولت الكترونيك در كشور لازم و ضروري است.
شهردار تبريز افزود: با وجود طرح موضوع دولت الكترونيك و تلاش بسيار براي تحقق آن، اما همواره به علت آن كه منافع برخي با تحقق اين هدف به خطر مي‌افتد، مقاومت‌هايي بر سر راه تسريع اين هدف انجام مي‌گيرد و همين عوامل و موانع زمينه را براي عدم تحقق كامل آن فراهم كرده ‌است.
نوين در بخش ديگري از سخنان خود با اعلام اين كه مدير دوران و عصر مدرنيته ناگزير از تسلط و دستيابي به فن‌آوري‌هاي نوين و روز دنياست، خاطرنشان كرد: شهرداري تبريز به عنوان پيشگام تحقق شهر و شهروند الكترونيك در تبريز و استان از مدت‌ها قبل با ايجاد 300 كيلومتر فيبرنوري و نيز راه‌اندازي مركز داده‌پردازي بسترسازي‌هاي لازم را براي تحقق اين امر انجام داده و تلاش‌ مي‌كند با برنامه‌ريزي هدفمند و منسجم نسبت به اجراي موفق طرح ملي شهروند الكترونيك در تبريز اقدام كند.
وي در عين حال ابراز اميدواري كرد، اين فرهنگسرا به زودي به مركزي براي ارائه آموزش‌هاي تخصصي در حوزه فن‌آوري اطلاعات به شهروندان تبديل شود.
انتهاي پيام/غ30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها