عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فرهنگ‌سازي براي اهداي خون سالم ضروري است

فرهنگ‌سازي براي اهداي خون سالم ضروري است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:50 ب.ظ

بازرس سازمان انتقال خون كشور:
فرهنگ‌سازي براي اهداي خون سالم ضروري است

خبرگزاري فارس: بازرس سازمان انتقال خون كشور گفت: فرهنگ‌سازي درباره اهداي خون سالم يكي از ضروري‌ترين كارها است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، عليرضا سالم در نشست خبري نخستين همايش متوليان فرهنگي سازمان انتقال خون ايران اظهار داشت: سازمان انتقال خون متوليان فرهنگي زيادي دارد كه به علت تداخل در انجام بعضي وظايف با ستاد امر ‌به‌معروف و نهي‌از منكر كميته‌اي تشكيل شد و ساير اعضاي امور فرهنگي عضو اين كميته شدند.
بازرس سازمان انتقال خون كشور درباره هدف از برگزاري اين همايش بيان داشت: در اين همايش سعي شده است كه در قالب كارگاه ايده متوليان فرهنگي گرفته شود و به نوعي بارش فكري صورت گيرد كه پنج كارگروه در اين همايش شركت كرده‌اند.
وي گفت: عناوين اين كارگروه‌ها حجاب و عفاف، تذكر رسانه‌اي، مهندسي فرهنگي، حقوق شهروندي و سازماني، بصيرت است.
سالم افزود: در اولويت‌بندي صورت گرفته براي برگزاري اين كارگاه‌ها بالاترين اولويت مربوط به ولايت و بصيرت بود و در هر كارگاهي 20 دغدغه مطرح ‌و در مجموع 10 اولويت براي برنامه‌ريزي انتخاب مي‌شود.
وي درباره حوزه فعاليت كارگاه حقوق شهروندي بيان داشت: در اين همايش حقوق شهروندي از منظر رفتار سازماني و اجتماعي بررسي مي‌شود چون مهم‌ترين منبع در جامعه منبع انساني است و در مورد 35 رفتار صحبت شد.
بازرس سازمان انتقال خون كشور گفت: در كارگروه بصيرت بحث حب و دوستي با ولايت مطرح شده است و هدف استفاده از فرموده‌هاي رهبر با رويكرد امربه معروف و نهي از منكر است، زيرا ولي و حاكميت مطلق از آن خداوند است و بعد از ائمه در زمان ما اين حاكميت به ولي‌فقيه مي‌رسد.
وي ادامه داد: كارگروه مهندسي فرهنگي با رويكرد اصلاح الگوي مصرف آغاز به جمع‌آوري داده‌ها كرده است و بر اساس وضعيت‌هاي فرهنگي و اجتماعي اولويت‌بندي‌هايي را اتخاذ كرده كه تعيين اولويت‌هاي فرهنگي هر منطقه، چگونگي بهره‌وري آيتم‌ها از جمله مباحث مطرح شده است.
وي درباره كارگاه حجاب و عفاف افزود: با توجه به اينكه در سازمان‌ها براي فعاليت‌ها بايد شان انساني افراد حفظ شود و احساس امنيت روحي و رواني ايجاد شود اين آيتم مورد بررسي قرار گرفت و سه مشكل نبود آگاهي افراد از آموزه‌هاي ديني، نبود رعايت مظاهر عفاف و حجاب به منظور ضعف ايمان و نبود رعايت نظام همگن در پايگاه انتقال خون به دليل كمبود فضاو ... از اولويت‌هاي مطرح شده است.
بازرس سازمان انتقال خون كشور گفت: بحث اهداي خون سالم از جمله مهم‌ترين بحث‌ها در سازمان است و آرزوي افراد شركت‌كننده در اين همايش اين است كه به نيابت از كل كاركنان كشور به ديدار رهبر معظم انقلاب بروند چرا كه بيان اهميت اهداي خون از زبان ايشان تاثيرگذاري بيشتري دارد.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها