عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

دانشگاه علوم پزشكي كاشان جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است

دانشگاه علوم پزشكي كاشان جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

دستجردي:
دانشگاه علوم پزشكي كاشان جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است

خبرگزاري فارس: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: دانشگاه علوم پزشكي از نظر آمار و ارقام در حوزه مسائل بهداشتي و شاخص‌هاي سلامت جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان مرضيه وحيد دستجردي در جمع دانشگاهيان علوم پزشكي اين شهرستان تصريح كرد: آمار مرگ و مير نوزادان در كاشان با شاخص 9.98 در هزار در ميزان بهترين آمار قرار دارد كه شاخص كشوري آن در كشور 12 در هزار است و بهترين آمار ما همان شاخص 9.9 و 9.8 در مرگ و مير مادران و نوزادان است.
وي تصريح كرد: آمار و شاخص‌هاي دانشگاه علوم پزشكي كاشان نشان مي‌دهد كه همه شهروندان آن به فكر سلامتي خودشان هستند و هم اينكه دانشگاه تلاش گسترده و فعالي را در اين شهرستان دنبال مي‌كند و شبكه بهداشت و درمان آن كامل است.
به گفته وي كاشان از لحاظ ساخت طرح‌هاي عمراني، فعاليت خيرين سلامت و مجوز ساخت بيمارستان بر اساس سطح‌بندي تا سال 1393 كمبود تخت بيمارستاني ندارد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ادامه ساخت دو بيمارستان در دو شهرستان كاشان و آران و بيدگل را نويد داد و خاطرنشان كرد: ساخت اين دو بيمارستان به اتفاق آرا در دولت دهم تصويب شد.
دستجردي با تقدير از مشاركت خيرين سلامت كاشان و آران و بيدگل افزود: اين دو شهرستان بهترين مناطقي هستند كه خيرين همگام و يار نظام سلامت كشور گام برداشته‌اند و اجر و ثواب دنيوي و اخروي را نصيب خود كرده‌اند.
وي با اظهار خشنودي از حضور در شهر دارالمومنين كاشان و دانشگاه علوم پزشكي اين شهرستان گفت: فضاي اين دانشگاه با مديريت خوب آن در زمان سرپرست سابق و فعلي، صميمت و همكاري اعضاي هيئت علمي و تلاش كاركنان و دانشجويان آن مراحل رشد و شكوفايي را طي مي‌كند.
دستجردي با اشاره به فضاي همدلي و موفقيت‌آميز دانشگاه علوم پزشكي كاشان افزود: چيزي نمانده كه اين دانشگاه به سطح تيپ يك ارتقا پيدا كند و شايسته و لايق چنين عنواني است.
به گفته وي ما منكر وجود كمبود يا مشكلاتي در كاشان نيستيم اما اين شهرستان از لحاظ دارا بودن تخت‌هاي بيمارستاني و مراكز ببهداشتي در يك مقايسه با ديگر نقاط كشور با تلاش كاركنان و مديريت خوب دانشگاه علوم پزشكي پيشرفت خوبي را داشته‌است.
وي با تبريك ايام ميلاد رسول اكرم(ص) و امام صادق(ع) يادآور شد: پيامبر و همه ائمه (ع) تلاششان براي ايجاد زندگي خوب و سالم همراه با سلامت جسمي، رواني و معنوي در طول تاريخ براي بشريت بوده ‌است و اين همان توفيقي براي خدمتگزاران نظام سلامت در وزارت بهداشت، دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، مراكز و خانه‌هاي بهداشت، پايگاه‌هاي بهداشت و اورژانس، بيمارستان‌ها و مراكز آموزشي حوزه بهداشت و درمان است.
به گفته وي كمك به ايجا هدف بزرگ انبياء و ائمه و جامه عمل پوشاندن به اين رسالت خطير براي به دست آوردن زندگاني سالم ،حيات طيبه و معنوي پاك هدف نهايي همه افراد نظام سلامت است.
وي با تقدير از زحمات محمد رضا نيكبخت سرپرست سابق و محمد حسين اعرابي سرپرست جديد دانشگاه علوم پزشكي تأكيد كرد: تلاش اعرابي در اين مدت كوتاه با اين جو همدلي و انسجام دانشگاه را به سمت مراحل بالاتر موفقيت و شكوفايي سوق مي دهد و اين حق منطقه مؤمن و عالم‌پرور كاشان است.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها