عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دانشگاه علوم پزشكي كاشان جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است

دانشگاه علوم پزشكي كاشان جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

دستجردي:
دانشگاه علوم پزشكي كاشان جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است

خبرگزاري فارس: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: دانشگاه علوم پزشكي از نظر آمار و ارقام در حوزه مسائل بهداشتي و شاخص‌هاي سلامت جزو بالاترين رده‌هاي كشوري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان مرضيه وحيد دستجردي در جمع دانشگاهيان علوم پزشكي اين شهرستان تصريح كرد: آمار مرگ و مير نوزادان در كاشان با شاخص 9.98 در هزار در ميزان بهترين آمار قرار دارد كه شاخص كشوري آن در كشور 12 در هزار است و بهترين آمار ما همان شاخص 9.9 و 9.8 در مرگ و مير مادران و نوزادان است.
وي تصريح كرد: آمار و شاخص‌هاي دانشگاه علوم پزشكي كاشان نشان مي‌دهد كه همه شهروندان آن به فكر سلامتي خودشان هستند و هم اينكه دانشگاه تلاش گسترده و فعالي را در اين شهرستان دنبال مي‌كند و شبكه بهداشت و درمان آن كامل است.
به گفته وي كاشان از لحاظ ساخت طرح‌هاي عمراني، فعاليت خيرين سلامت و مجوز ساخت بيمارستان بر اساس سطح‌بندي تا سال 1393 كمبود تخت بيمارستاني ندارد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ادامه ساخت دو بيمارستان در دو شهرستان كاشان و آران و بيدگل را نويد داد و خاطرنشان كرد: ساخت اين دو بيمارستان به اتفاق آرا در دولت دهم تصويب شد.
دستجردي با تقدير از مشاركت خيرين سلامت كاشان و آران و بيدگل افزود: اين دو شهرستان بهترين مناطقي هستند كه خيرين همگام و يار نظام سلامت كشور گام برداشته‌اند و اجر و ثواب دنيوي و اخروي را نصيب خود كرده‌اند.
وي با اظهار خشنودي از حضور در شهر دارالمومنين كاشان و دانشگاه علوم پزشكي اين شهرستان گفت: فضاي اين دانشگاه با مديريت خوب آن در زمان سرپرست سابق و فعلي، صميمت و همكاري اعضاي هيئت علمي و تلاش كاركنان و دانشجويان آن مراحل رشد و شكوفايي را طي مي‌كند.
دستجردي با اشاره به فضاي همدلي و موفقيت‌آميز دانشگاه علوم پزشكي كاشان افزود: چيزي نمانده كه اين دانشگاه به سطح تيپ يك ارتقا پيدا كند و شايسته و لايق چنين عنواني است.
به گفته وي ما منكر وجود كمبود يا مشكلاتي در كاشان نيستيم اما اين شهرستان از لحاظ دارا بودن تخت‌هاي بيمارستاني و مراكز ببهداشتي در يك مقايسه با ديگر نقاط كشور با تلاش كاركنان و مديريت خوب دانشگاه علوم پزشكي پيشرفت خوبي را داشته‌است.
وي با تبريك ايام ميلاد رسول اكرم(ص) و امام صادق(ع) يادآور شد: پيامبر و همه ائمه (ع) تلاششان براي ايجاد زندگي خوب و سالم همراه با سلامت جسمي، رواني و معنوي در طول تاريخ براي بشريت بوده ‌است و اين همان توفيقي براي خدمتگزاران نظام سلامت در وزارت بهداشت، دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، مراكز و خانه‌هاي بهداشت، پايگاه‌هاي بهداشت و اورژانس، بيمارستان‌ها و مراكز آموزشي حوزه بهداشت و درمان است.
به گفته وي كمك به ايجا هدف بزرگ انبياء و ائمه و جامه عمل پوشاندن به اين رسالت خطير براي به دست آوردن زندگاني سالم ،حيات طيبه و معنوي پاك هدف نهايي همه افراد نظام سلامت است.
وي با تقدير از زحمات محمد رضا نيكبخت سرپرست سابق و محمد حسين اعرابي سرپرست جديد دانشگاه علوم پزشكي تأكيد كرد: تلاش اعرابي در اين مدت كوتاه با اين جو همدلي و انسجام دانشگاه را به سمت مراحل بالاتر موفقيت و شكوفايي سوق مي دهد و اين حق منطقه مؤمن و عالم‌پرور كاشان است.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها