عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

مادي‌گرايي سبب حجاب در علم پزشكي مي‌شود

مادي‌گرايي سبب حجاب در علم پزشكي مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:53 ب.ظ

آيت‌الله نمازي:
مادي‌گرايي سبب حجاب در علم پزشكي مي‌شود

خبرگزاري فارس: نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه كاشان گفت: توجه صرف پزشكان به مباحث مادي سبب مي‌شود حجاب علم آنها را فراگيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان آيت‌الله عبدالنبي نمازي در جمع مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: طبابت و درمان يك بحث معنوي است و بايد در دانشگاه‌ها به پرورش معنوي اطبا نيز توجه شود و بعد از 32 سال از گذشت انقلاب دريافت زيرميزي از بيماران براي ما پذيرفتني نيست.
وي سلامت را يكي از نعمت‌هاي استثنايي خداوند به بندگان دانست و گفت: سلامت و امنيت اجتماعي دو نعمتي است كه جامعه قدر آن را نمي‌داند
عضو خبرگان رهبري جايگاه وزارت درمان را ويژه خواند و افزود: در دين اسلام دانشمندان طب را درسطح علما ديني دانسته‌اند.
وي اظهار داشت: جايگاه پزشكي در مباحث ديني در دو مقوله فقه در درمان كه به بايدها ونبايدهاي آن مربوط مي‌شود وديگري اخلاق پزشكي تعريف شده و در سال‌هاي گذشته به مباحث تئوري اخلاق پزشكي پرداخته‌اند و سمينارهايي نيز در اين زمينه تشكيل داده‌اند كه اين اقدامات كافي نيست و بايد در عرصه عمل نيز آنها را اجرايي كرد.
به گفته وي زماني كه بيماران و همراهانشان به بيمارستان مراجعه مي‌كنند با يد احساس آرامش و حالت معنوي به آنها دست بدهد.
نمازي وزارت بهداشت را به دليل سبقه معنويت آن درطول تاريخ اسلام از ديگر وزارتخانه‌ها متمايز دانست و گفت:در طول تاريخ اسلام به طبابت به عنوان يك تجارت نگاه نكرده و به آن نگاه مادي نداشته‌اند وهمين امر سبب شده تا خداوند آنها را در تشخيص بيماري و راه‌هاي درمان آن كمك كند.
امام جمعه كاشان از ديگر مشكلات اين بخش را اختلاط زن و مرد دانست و افزود:اين امر در سال‌هاي بعد از انقلاب كاهش يافته و بايد در حكومت اسلامي اين مسئله حل شود كه با توجه به توسعه وزارت بهداشت و درمان به نظر مي‌رسد كه اين مشكل به پايان خود رسيده كه اگر در موردي هم اين مسئله حل نشده بايد برطرف گردد.
وي با اشاره به دستاوردهاي پزشكان ايراني يادآور شد: مردم در گذشته حتي براي درمان بيماري‌هاي جزئي به خارج از كشور سفر مي‌كردند ولي امروز با توجه به توانمندي پزشكانمان به جز موارد استثنايي درمان تمامي بيماران در داخل كشور اتفاق مي‌افتد
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها