عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عزت روز‌افزون ما با وحدت حفظ مي‌شود

عزت روز‌افزون ما با وحدت حفظ مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

امام جمعه اردبيل:
عزت روز‌افزون ما با وحدت حفظ مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه اردبيل گفت: اهتمام به مسئله وحدت و وفاق ملي عامل برتري ملت ايران بر ديگر ملت‌هاست كه در سايه اين امر عزت روز‌افزون ما حفظ مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، حجت‌الاسلام سيدحسن عاملي در مراسم گراميداشت هفته وحدت در مسجد امام حسن‌عسگري (ع) شهر گيوي اظهار داشت: امروز مسئله وحدت صرفاً مسئله بين اهل سنت و شيعه نيست بلكه در كشور ما اين مسئله موضوع استراتژيك و مقوله‌اي حياتي است.
وي با يادآوري اين‌كه دنيا روي شكستن اين وحدت و وفاق ملت ما حساب باز كرده است، افزود: دشمن دندان طمع خود را تيز كرده تا با تفرقه و دو‌دستگي بتواند به اهداف خام و شوم خود در اين كشور دست يابد.
امام جمعه اردبيل عنوان داشت: جاي بسي تاسف است كه عده‌اي به چنين دندان تيز كردن‌ها علايم مثبت و علامت همراهي نشان مي‌دهند تا بتوانند در صفوف به هم پيوسته اين ملت تفرقه ايجاد كنند كه اين‌ها خيانت‌كننده‌ها به آرمان ملي و ديني ملت هستند.
وي تصريح كرد: نبايد از اين تفرقه‌ها و تلاش دشمن در ضربه‌زدن به وفاق ملي غافل شويم چرا كه با هر غفلتي گستاخي دشمن بيشتر و ترفتد آنها نيز مي‌تواند به ضرر ما تمام شود.
عاملي حفظ هوشياري و بصيرت را در برابر فتنه‌ها و دسيسه‌هاي دشمنان ضروري خوانند و افزود: ما در سه دهه گذشته بارها نشان داديم كه دشمن در رسيدن به كام خود مايوس و دل‌مرگ شده و هم‌اكنون نيز به اين اصل پافشاري مي‌كنيم.
امام جمعه اردبيل اظهار داشت: نبايد احساس كنيم كه دشمن به خواب غفلت فرو رفته و دست از توطئه و فتنه برداشته در حالي كه آنها به اشكال و الوان مختلف سعي دارند به صورت نرم و خزنده توطئه‌هاي خود را عملياتي كنند كه در اين مسير بايد بر بصيرت و هوشياري روز‌افزون خود بيفزاييم.
وي وحدت شيعيان و سني‌ها را در استان اردبيل مطلوب و يك الگوي بي‌نظير براي تمام ملت‌هاي مسلمان عنوان كرد و افزود: همزيستي مسالمت‌آميز شيعه و سني در خطه ولايت‌مدار استان اردبيل نشان از بلوغ اعتقادي و سياسي اين ملت است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، عاملي با گراميداشت هفته وحدت رسالت عظيم نبي مكرم اسلام را رسالت پيوند قلب‌ها و تعالي اخلاق عنوان كرد و گفت: در اين مسير شايسته است سيره نبوي را بار ديگر مورد توجه و مطالعه قرار دهيم.
در اين مراسم كه جمعي از مسئولان مديران، نماينده مردم كوثر و خلخال در مجلس و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، برنامه‌هاي شاد و متنوعي به ميمنت هفته وحدت و ايام ميلاد نبي مكرم اسلام برگزار شد.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها