عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

تعرفه جديد برق در چهارمحال و بختياري اصلاح شد

تعرفه جديد برق در چهارمحال و بختياري اصلاح شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:54 ب.ظ

با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه؛
تعرفه جديد برق در چهارمحال و بختياري اصلاح شد

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت توزيع نيروي برق چهارمحال و بختياري گفت: تعرفه جديد برق با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه در اين استان اصلاح و اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، رحمت‌الله حماميان در جمع خبرنگاران با اشاره به قيمت‌هاي مصوب نرخ برق مصرفي در راستاي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در اين استان اظهار داشت: قيمت برق مصرفي براي مشتركين خانگي و تجاري به صورت پلكاني لحاظ خواهد شد.
وي افزود: پله نخست مصرف از صفر تا 100 كيلومتر وات ساعت، پله دوم از 101 تا 200 كيلو وات ساعت با قيمت هر كيلو وات 320 ريال، پله سوم از 201 تا 300 كيلو ساعت با قيمت هر كيلو وات 720 ريال محاسبه مي‌شود.
حماميان ادامه داد: پله چهارم از 301 تا 400 كيلو وات ساعت پايه قيمت هر كيلو وات ساعت يك هزار و 300 ريال، پله پنجم از 400 تا 500 كيلو ساعت با قيمت هر كيلو وات يك‌هزار و 500 ريال، پله ششم از 501 تا 600 كيلو وات ساعت با قيمت هر كيلو ساعت يك‌هزار و 900 ريال در نظر گرفته شده است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق چهارمحال و بختياري پله هفتم را مازاد بر 600 كيلو وات ساعت اعلام كرد و گفت: اين ميزان مصرف با قيمت 2 هزار و 100 ريال به ازاي هر كيلو وات ساعت محاسبه مي‌شود.
وي با بيان اينكه مقادير ياد شده براي مصرف در يك‌ماه در نظر گرفته شده است، گفت: نحوه محاسبه اين قبوض به گونه‌اي است كه حتي براي شخصي كه از كمترين ميزان سواد برخوردار باشد، محاسبه آن شفاف و ساده خواهد بود.
حماميان ادامه داد: همچنين در مصارف عمومي كه شامل بخش‌هاي دولتي، عمومي، آموزشي، بهداشتي، اماكن مذهبي و مراكز شبانه روزي و نگهداري معلولان است به ترتيب يك‌هزار و 200 ريال، 400 و 200 ريال در ساعات عادي محاسبه خواهد شد.
وي متوسط نرخ مصوب تعرفه برق كشاورزي را با قيمت 115 ريال به ازاي هر كيلو ساعت براي ساعات عادي اعلام كرد و گفت: در بخش صنعت و معدن نيز محاسبه تعرفه به ازاي هر كيلو وات ساعت مصرف 440 ريال براي ساعات عادي خواهد بود.
حماميان با بيان اينكه در حال حاضر افزن بر 240 هزار مشترك برق در بخش‌هاي خانگي، كشاورزي، تجاري و صنعتي خدمات‌رساني مي‌كنند، گفت: با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها ميزان برق مصرفي اين استان در زمان پيك بار با هفت درصد كاهش مصرف مواجه بوده است كه اين مهم شاخص مطلوبي براي اين استان به شمار مي‌رود.
وي با تأكيد بر ضرورت ترويج اصلاح الگوي مصرف در راستاي حراست از سرمايه‌هاي ملي كشور، گفت: چهار ساعت ابتداي شب، زمان اوج مصرف برق است كه اگر در اين ساعات استفاده كمتري از وسايل برقي صورت گيرد، تاثير بسزايي در بهينه‌سازي مصرف خواهد گذاشت، برهمين اساس فرهنگ سازي در اين زمينه تأثير بسزايي در كاهش مصرف خواهد داشت.
حماميان مديريت انرژي را مهم‌ترين عامل در برون‌رفت از كاهش انرژي برق دانست و ادامه داد: صرفه‌جويي و اصلاح الگوي مصرف بايد همواره در ادارات رعايت شود و همچنان كه در عمران و آباداني، همت مضاعف اعمال مي‌شود در رابطه با مصرف انرژي نيز با همت بيشتري صرفه‌جويي انجام گيرد.
انتهاي پيام/صا10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها