عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

محيط زيست را ترمز توسعه تلقي نكنيم

محيط زيست را ترمز توسعه تلقي نكنيم
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

معاون استاندار خوزستان:
محيط زيست را ترمز توسعه تلقي نكنيم

خبرگزاري فارس: معاون برنامه‌ريزي استاندار خوزستان گفت: سازمان محيط زيست را به عنوان ترمز توسعه تلقي نكنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، اسماعيل عامري‌گلستان در آيين توديع و معارفه مديركل محيط زيست خوزستان، اظهار داشت: محيط زيست در جايي قرار گرفته كه مركز تناقض است و اين مسئله در برنامه‌ريزي‌هاي كلان نمود پيدا مي‌كند.
وي افزود: توسعه و پيشرفت با محيط زيست در تناقضند و بهترين‌ها كساني هستند كه به نحوي عمل كنند كه حفاظت محيط زيست را هم در برداشته باشد؛ زيرا كه تخريب‌هاي محيط زيست غيرقابل جبران است.
عامري‌گلستان حمايت خود را از محيط زيست اعلام و تصريح كرد: معاونت برنامه‌ريزي استان به حفظ و توسعه محيط زيست استان اعتقاد دارد و در اين راستا تلاش مي‌كند.
معاون استاندار خوزستان توسعه پايدار را تنها با حفاظت محيط زيست ميسر دانست و اظهار داشت: سازمان محيط زيست را نبايد به عنوان ترمز توسعه تلقي كرد؛ بلكه بايد تعامل و هم‌زيستي مسالمت‌آميز با ساير دستگاه‌ها داشته باشد.
وي تاكيد كرد: محمودي‌راد (مديركل پيشين محيط زيست خوزستان) صادق‌ترين فردي است كه در دوران بيش از 30 سال خدمتم ديدم، كه عاشقانه كار وخدمت مي‌كرد و در زمان خداحافظي با وي اشك ريختم.
معاون عمراني استاندار خوزستان نيز در اين مراسم گفت: جنگ تحميلي با تخريب و نابودي زيرساخت‌هاي خوزستان باعث عقب‌افتادگي 20 ساله در اين استان شد.
خيرالله خادمي افزود: پيش از آمدن محمودي‌راد (مديركل سابق محيط زيست خوزستان) دستگاه‌ها آشنايي كافي با وظايف محيط زيست نداشتند و آن را مانعي براي توسعه مي‌دانستند.
وي ادامه داد: اما در سال‌هاي اخير علاوه بر تلاش بر حفظ داشته‌هاي موجود براي توسعه نيز اقداماتي صورت گرفت از جمله آوردن آهوي زرد ايراني به مناطق حفاظت شده استان.
خادمي مسئوليت مدير كل جديد محيط زيست خوزستان را با توجه به عملكرد، سابقه و محبوبيت مدير پيشين بسيار سنگين‌تر عنوان كرد.
در اين آيين هرمز محمودي‌راد مديركل پيشين محيط زيست خوزستان (مديركل فعلي محيط زيست مازندران) توديع و تورج همتي به عنوان مديركل محيط زيست خوزستان معرفي شد.
همچنين در اين مراسم پس از قرائت پيام رئيس سازمان محيط زيست، با تقديرنامه‌هايي جداگانه از سوي استاندار خوزستان، معاون عمراني استاندار خوزستان، معاون برنامه‌ريزي استاندار خوزستان، شركت نفت و گاز كارون و پرسنل محيط زيست خوزستان از مديركل پيشين اين اداره كل تقدير شد.
انتهاي پيام/خ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها