عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تعاملات ديني فضاي مجازي از اهداف برگزاري همايش روحانيت و رسانه است

تعاملات ديني فضاي مجازي از اهداف برگزاري همايش روحانيت و رسانه است
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

دبير همايش روحانيت و رسانه:
تعاملات ديني فضاي مجازي از اهداف برگزاري همايش روحانيت و رسانه است

خبرگزاري فارس: دبير همايش روحانيت و رسانه گفت: تعاملات ديني با مخاطب در فضاي مجازي از اهداف برگزاري سومين همايش روحانيت و رسانه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيدمحمدصادق مركبي در سومين همايش روحانيت و رسانه در دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي اظهار داشت: تعاملات ديني با مخاطب در فضاي مجازي، فرصت‌ها و تهديدها در بازي‌هاي رايانه‌اي، آموزش مجازي و مدارس ديني هوشمند و ويژگي‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي مجازي از عناوين و اهداف برگزاري اين همايش است.
دبير همايش روحانيت و رسانه ادامه داد: در اين همايش از نبود بهره‌گيري از فضاي مجازي در برخي عرصه‌ها و فرصت‌سوزي‌هايي كه گريبان‌گير برخي عرصه‌هاي ابلاغ ديني شده است، بحث مي‌شود.
وي اظهار داشت: در دو سال گذشته اين همايش به بررسي تعاملات روحانيت و رسانه و عناوين كلي دين ورسانه و ارتباطات؛ فرصت‌ها و تهديدهاي فناوري در ارائه مفاهيم ديني مورد بحث وبررسي قرار گرفته است.
قائم مقام صدا و سيماي خراسان رضوي با بيان اينكه كارگاه‌ها و پيش نشست‌هاي تخصصي اين همايش همراه با نمايشگاهي از توانمندي‌هاي حوزه در فضاي مجازي نيز در حال برگزاري است، افزود: بررسي ظرفيت‌هاي وب در تبليغ دين و پاسخگويي ديني، ژورناليسم در فضاي مجازي، آشنايي با مباني سواد رسانه‌اي و كتابخانه‌ها و پايگاه‌هاي اطلاعاتي اسلامي الكترونيك از عناوين برگزاري اين كارگاه‌ها است.
وي ادامه داد: عرضه متون كامل علوم اسلامي، ارائه مطالب و مقالات علوم اسلامي، طبقه بندي علمي مطالب و نشريات علمي از طريق ابزارهاي اينترنتي نوين، پاسخگويي به سوالات ديني گردآوري مجموعه‌اي از دروس در فضاي مجازي و فراهم كردن و گسترش سطح تماس حوزه‌ها با مخاطب از مصاديق اين حضور به شمار مي‌رود.
انتهاي پيام/م30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها